Застуду треба годувати, а при лихоманці – голодувати: чи правильно радила ваша бабця

Розглянемо найшвидші шляхи одужання

Застуда, нежить, кашель, чихання, ГРВІ, грип, лікування, корисні поради, здоров'я
Так, важливо вдосталь пити, та чи потрібно більше їсти, особливо, коли не хочеться

Застуду треба годувати, а при лихоманці – голодувати. Професор респіраторної медицини Том Вілкінсон каже, що в цьому давньому вислові є частка правди. Коли ви отримуєте респіраторну вірусну інфекцію, яку ще називають застудою, ваша імунна система активується. Ваша здатність протистояти цьому залежить від того, наскільки сильні реакції вашої системи, і вам потрібно підживлюватися, щоб добре реагувати, пише The Guardian.

"Активовані імунні клітини є одними з найбільш метаболічно вимогливих – вони забирають багато енергії з організму", – каже Вілкінсон.

Це означає, що в ідеалі вам потрібно споживати їжу з високим вмістом вітамінів, мінералів і калорій. Професор посилається на експеримент, під час якого добровольцям або давали рідку їжу, або вони голодували протягом 24 годин. Ті, кого годували, показали міцнішу імунну систему.

Тож, сісти на дієту, коли у вас розвивається застуда – не найкраща ідея. Особливо важливо підтримувати споживання калорій, якщо ваша імунна система скомпрометована. Крім того, якщо ви слабкі або недоїдаєте, у вас може бути підвищена потреба в поживних речовинах.

Що ж стосується голодування при лихоманці. Одна з теорій полягає в тому, що це міг бути неправильний переклад, а оригінальна фраза була така: нагодувати застуду, зупинити лихоманку. Оскільки, за словами медика, правильне харчування може допомогти запобігти вторинним інфекціям.

Захворіли – їжте, аби мати сили побороти недуг!
Захворіли – їжте, аби мати сили побороти недуг!

Ми часто втрачаємо апетит, коли у нас лихоманка. Деякі дані свідчать про те, що голодування може впливати на імунні реакції, але це не доведено.

"Я б не радив починати голодувати", – каже медик.

Ваша імунна система потребує енергії та поживних речовин для ефективної роботи, тому дотримуйтеся збалансованої дієти. Гідратація також важлива, є безліч доказів того, що вона покращує стан пацієнта й допомагає йому легше пройти період хвороби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube