Якщо симптоми тривають більше 10 днів, варто звернутися за медичною допомогою
Застуда це неприємно і тому, відчайдушно прагнучи полегшити постійний кашель і надокучливу течу з носа, люди звертаються до різних засобів. Від цибулі в шкарпетках до використання слизу молюсків. Та чи справді вони працюють? Погана новина полягає в тому, що не існує ліків від застуди, але, можливо, якийсь із цих дивних способів принесе вам хоч трохи полегшення пише IFLScience.
Протягом історії різні культури вважали, що скромна цибуля має лікувальні властивості. Досі дехто кладе нарізану цибулю в шкарпетки, щоб полегшити симптоми застуди. Та цей засіб не має фактичних наукових досліджень. Якщо ви хочете відштовхнути всіх домашніх через різкий цибулевий запах – спробуйте.
Можливо, найстрашнішою частиною застуди є закладеність носа. Не мати можливості дихати, як зазвичай – це нуль відсотків задоволення. На щастя, є засіб, який дійсно може спрацювати для деяких людей, навіть якщо він може бути трохи грубим: промивання носа.
Використання контейнерів, призначених для цього, передбачає нахил голови вниз і набік, а потім вливання злегка теплої стерилізованої солоної води в одну ніздрю під час дихання через рот. Це допомагає вимивати слиз із носових ходів. Це стає очевидним, коли він або починає капати з іншої ніздрі разом із водою, або коли ви висмаркаєтеся після цього.
Хоча це може бути досить ефективним, важливо, щоб промивання носа проводилося безпечно. Це означає, що слід обов’язково використовувати дистильовану, стерилізовану або кип’ячену (а потім охолоджену!) воду! Крім того, важливо підтримувати пристрій в чистоті, оскільки в іншому випадку це може занести мікроби і додати неприємностей.
Як інший варіант, ви можете придбати в аптеці спеціально розроблені немедикаментозні сольові назальні спреї, які мають такі ж переваги для зняття набряклості. Для декого вони можуть бути легшими у використанні.
Продукти на основі равликів, такі як сироп, паста та навіть солодощі, використовувалися як ліки від застуди з 1800-х років. Сьогодні сироп з протеїнами, отриманими зі слизу равликів Helix pomatia або виноградний равлик, можна знайти в європейських аптеках як ліки від кашлю.
На відміну від цибулевих шкарпеток, з цим сиропом, відомим як геліцидин, насправді проводили наукові дослідження. В одному дослідженні 1999 року розглядалося, як він потенційно може працювати на розслаблення м’язів дихальних шляхів, але результати були далеко не переконливими, і дослідження проводилося на тканинах морської свинки.
Дослідження 2001 року свідчать про те, що геліцидин ефективний у зменшенні частоти та тривалості епізодів кашлю у пацієнтів із хронічною обструктивною хворобою легень. Але це зовсім інший випадок, ніж звичайна застуда. Тож, не дивно, що в огляді 2016 року значилось, що немає опублікованих клінічних доказів, які підтверджують дію геліцидину при гострому кашлі або гострому бронхіті.
За даними Центру з контролю та профілактики захворювань, лікування має включати багато відпочинку та рідини, а також прийом знеболюючих, якщо вони вам потрібні.
Застуда зазвичай проходить сама по собі, що також може пояснити, чому деякі люди вважають, що їхні дивні засоби спрацювали, хоча насправді це просто збіг обставин. Та якщо симптоми тривають більше 10 днів, варто звернутися за медичною допомогою.