Польща відчуває дефіцит сезонних робітників: українці шукають кращої долі в країнах Західної Європи

Читать на русском

Польща вже другий рік поспіль відчуває серйозний кадровий голод у літній сезон

Читать на русском
Сезонні роботи в Польщі
Сезонні роботи в Польщі

Польща вже другий рік поспіль відчуває серйозний кадровий голод у літній сезон

Потік українських сезонних робітників до Польщі значно скоротився через зростання можливостей працевлаштування в країнах Західної Європи. Це призвело до дефіциту кадрів у польському сільському господарстві, готельному та транспортному секторах, де традиційно було багато українських працівників. Брак сезонних робітників може негативно позначитися на польській економіці, особливо в сільському господарстві та будівництві.

Про це йдеться у прес-релізі Міграційної платформи EWL. Зазначається, що Польща вже другий рік поспіль відчуває серйозний кадровий голод у літній сезон.

Як пояснює директор рекрутації Міграційної платформи EWL Мар'яна Семенюк, це пов'язано з тим, що українці, які зазвичай приїжджали до Польщі на сезонні роботи, тепер також можуть заробляти в Німеччині, Нідерландах або інших країнах Західної Європи вдвічі-втричі більше.

За словами Мар'яни Семенюк, зарплата на сезонних вакансіях залежить від кількості робочих годин і продуктивності. Сезонні роботи в Польщі приваблюють людей, які віддають перевагу фізичній праці, особливо жителів сільської місцевості України, які мають власні господарства.

Крім того, сезонна робота може включати будівництво, наприклад, зведення будівель або ремонтні роботи, а також роботу на логістичних складах, де відбувається пакування одягу.

"З огляду на наближення сезону розпродажів кількість вакансій у сфері логістики значно збільшується. Роботодавці у сфері послуг та готельному бізнесі скаржаться на те, що складно знайти працівників на зарплату в 6 тис. злотих нетто (60,6 тис.грн)" - ідеться в повідомленні.

Також наголошується, що транспортна галузь теж відчуває гострий дефіцит кадрів, з нестачею водіїв, за різними оцінками, від 150 до 300 тис. осіб.

Українські біженці підіймають економіку Польщі 

Більшість українців у Польщі зайняті в таких галузях, як промислове виробництво, транспортні послуги та будівництво, і майже половина з них займає посади, нижчі за свою кваліфікацію.  Минулого року кожний десятий новий бізнес в країні відкрив саме українець. Всього ж зареєстровано майже 50 тисяч українських ФОПів. Окрім цього, українці сплачують багато внесків у польський бюджет. Через те, що український бізнес наразі - це 0,5% польського ВВП, пенсійний фонд сусідньої країни вийшов у плюс вперше за 5 років. 

Звіт Deloitte для UNHCR, Агентства ООН у справах біженців, показує, що українські біженці внесли 0,7-1,1% у 2023 році до ВВП Польщі, і було оцінено, що в довгостроковій перспективі цей ефект збільшиться до 0,9-1,35%. Згідно зі звітом, завдяки збільшенню фонду заробітної плати, більшому приватному споживанню та припливу іноземного капіталу доходи сектору державних фінансів зросли на 10,1-13,7 млрд злотих у 2022 році та на 14,7-19,9 млрд злотих у 2023 році, що значною мірою компенсувало державні витрати на біженців у розмірі 15 мільярдів злотих у 2022 році та 5 мільярдів злотих у 2023 році.

Нагадаємо, благодійний фонд Habitat for Humanity Poland запроваджує в Польщі програму фінансової допомоги для оренди житла українським сім'ям, які знайшли прихисток у країні. Програма підтримки українців діє на всій території Польщі. Послуги для біженців є безкоштовними, проте учасники зобов'язані сплачувати частину витрат, пов'язаних з орендою житла. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.