Все більше біженців з України шукають і знаходять роботу в Норвегії: які програми почали діяти

Серед зареєстрованих безробітних у Норвегії 7% складають українці – 10 тисяч людей з України

Біженці з України в Норвегії
Кількість безробітних українців у Норвегії зростає, бо біженці завершують інтеграційне навчання

У Норвегії тисячі українських біженців завершують програми інтеграції й вступають на ринок праці. Країна реєструє 7% своїх безробітних як українців. При цьому місцеві роботодавці радять враховувати працівників із України, які відзначаються високими навичками та кваліфікацією.

Як пише newsinenglish.no, у Норвегії надають захист понад 70 тисячам українцям. Багато з приїжджих у 2022-2023 роках закінчують однорічну освітню програму, що включає в себе вивчення норвезької мови й історії країни. Тепер ці випускники програми прагнуть знайти собі працю.

У Норвегії зареєстровано 7% українських безробітних, що складає 10 тисяч осіб з України. Ця цифра підвищується, оскільки все більше біженців успішно завершують інтеграційні курси.

"Надзвичайно важливо, щоб якнайбільше українців вступили в робочий процес. Пошук роботи, особливо враховуючи освіту та кваліфікацію біженців, допоможе їхній інтеграції в норвезьке суспільство", - підкреслив директор норвезького агентства соціального забезпечення та безробіття NAV Ганс Крістіан Холте.

За його словами, багато сфер зайнятості потребують працівників, хоча рівень безробіття в країні низький - 3,9%. Певні правила працевлаштування, включно з транспортним сектором, були пом'якшені для полегшення працевлаштування українців, які можуть не відповідати всім вимогам.

"Навіть якщо ідеального збігу умов немає, я закликаю роботодавців розглянути, який внесок можуть зробити українські працівники", - додав він.

За словами фахівця з підбору персоналу Тріне Ліз Лінг, багато українців, які зараз перебувають у Норвегії, мають значний досвід і високу кваліфікацію. Також за її словами, українці, з якими вона співпрацювала, мають мотивацію, відповідальність і бажання добре виконувати свою роботу.

"Вони мають великий досвід. Їм потрібна наша допомога, щоб перенести ці знання в норвезькі системи", - зауважила вона.

За словами міністра праці Тоньє Бренна, у державному секторі є можливості для поліпшення найму біженців та іноземних працівників. Він каже, що багато роботодавців вже надають можливість роботи.

"У той же час ми розуміємо, що приватний сектор краще використовує інструменти для залучення більше працівників", - зазначила міністр.

Норвегія і її допомога біженцям

Влада Норвегії скоротила допомогу українським біженцям, щоб зменшити привабливість країни для тимчасового захисту. Уряд вирішив скоротити частину виплат. Наголошується, що з початку нового року кількість українських мігрантів, які в'їжджають до Норвегії, значно зменшилася - на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зокрема, у Норвегії будуть нові вимоги до надання житла, обмеження розселень у готелях, зниження дитячої допомоги, обмеження до вільних поїздок в Україну. Також Норвегія планує посилити контроль за поїздками додому в Україну тих, хто отримує соцвиплати й має посвідку на проживання. Зокрема, щоб люди, які отримують виплати, дійсно проживали у Норвегії більшість часу. Поїздки додому потрібно буде обґрунтувати, а якщо вони будуть суперечити умовам посвідки на проживання, це може призвести до її втрати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube