Поки жінка скасовувала позику в KreditMarket, ракета пошкодила приміщення суду

Справу зняли з розгляду через влучання ракети у будівлю Дарницького райсуду Києва

Поки жінка скасовувала позику в KreditMarket, ракета пошкодила приміщення суду
Жінка намагалася скасувати договір

У листопаді 2017 року жінка взяла позику у «Фінансової компанії «Центр фінансових рішень» (працює під брендом KreditMarket). На картку вона отримала 24 тис. 360 грн строком на 42 місяці. Але коли прийшов час повертати гроші виявилося, що клієнтка договір не читала.

Жінка випадково дізналася, що угода складається з заяви та умов. З її слів, інформацію про це вона знайшла на сайті KreditMarket. Тобто в момент підписання угоди вона не знала скільки їй потрібно буде повертати грошей.

Виявилося, що під час укладання угоди всі формальності узгодили впродовж 10 хвилин. Жінка зізналася, що не читала «документи через дрібний шрифт та підписала все, сподіваючись на порядність працівника фінансової установи».

Тому у жовтні 2021 року вона звернулася до суду з наміром визнати угоду недійсною.

Що було у суді

У квітні 2022 року справу зняли з розгляду через воєнний стан та пошкодження будівлі Дарницького районного суду Києва.

Коли повернулися до розгляду, то виявилося, що борг жінки продали «Фінансовій компанії «Європейська агенція з повернення боргів». Тому KreditMarket не має до клієнтки ніяких претензій, а звертатися потрібно вже до іншої установи.

Суддя визнала, що коли жінка захотіла отримати гроші у борг, то ознайомилась з умовами сплати процентів, порядку нарахування штрафів в разі прострочення, черговості погашення та щодо того, як вирішувати суперечки. Підтвердженням цього є її підпис під угодою. Тому у жовтні 2022 року суддя Дарницького районного суду Києва Вікторія Курічова вирішила, що скасовувати договір немає підстав.

Як правильно відмовитися від кредиту

За законом «Про захист прав споживачів» відмовитися від договору можна впродовж 14 днів від підписання. Зробити це можна було б за трьох умов:

  • надіслати письмову заяву компанії про відмову від кредитного договору впродовж двох тижнів;
  • одночасно з цим повернути гроші;
  • сплатити проценти, які були нараховані.

Як не помилитися з кредитом

В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу.

«Не рекомендую зловживати кредитами до зарплати. Таким чином, ви себе заганяєте у боргову пастку. Якщо систематично не вистачає коштів, то необхідно або скорочувати витрати, або збільшувати доходи. Якщо потрібно придбати щось дороговартісне, то краще скористатися банківськими продуктами, оформивши кредитну карту або розстрочку. На крайній випадок – кредит готівкою від банку», - розповів фінансовий аналітик Василь Боярчук.

Варто дотримуватися простих правил. Обирайте установи, які мають відповідні ліцензії.

«Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови. Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять у НБУ.

Інформатор розповідав, що киянка взяла 10 кредитів на 142 тисячі гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube