Основна увага приділяється виявленню дискримінаційних формулювань — за віком, статтю, станом здоров’я, расою чи етнічним походженням, а також фіксації ознак маніпуляцій — перебільшення заробітної плати без уточнення умов, замовчування важливої інформації, використання нечітких або оманливих формулювань
З 8 травня 2025 року Держпродспоживслужба розпочинає новий напрям роботи — контроль за змістом оголошень про вакансії. Під моніторинг потрапляють усі оголошення, які публікують роботодавці чи рекрутингові агентства. Про це 7 травня повідомила Держпродспоживслужба.
«Роботодавцям варто вже зараз переглянути свої оголошення та привести їх у відповідність до вимог законодавства. Це не лише дозволить уникнути штрафів, а й допоможе зберегти довіру кандидатів. Якщо ви помітили дискримінаційні або оманливі вакансії — зафіксуйте порушення та зверніться до територіальних управлінь Держпродспоживслужби або Держпраці. На ринку праці мають діяти прозорі й рівні правила для всіх», — наголосив заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.
Держпродспоживслужба розпочинає новий напрям роботи — контроль за змістом оголошень про вакансії. Це передбачено Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення", яким Держпродспоживслужбі надано повноваження відслідковувати дотримання законодавства про рекламу в частині працевлаштування.
Під моніторинг потрапляють усі оголошення, які публікують роботодавці чи рекрутингові агентства. Основна увага приділяється:
8 жовтня 2024 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення".
Наближення законодавства України до права ЄС призводить до функціональних змін в центральних органах виконавчої влади, їх оптимізації, перерозподілу завдань між ними. Прийняття зазначеного Закону спрямовано на врегулювання питань розмежування відповідних політик одна від одної, що дозволить здійснити перерозподіл та оптимізацію функцій між відповідними центральними органами виконавчої влади. При цьому внесені зміни до Законів України "Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", "Про дорожній рух", "Про рекламу".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.