Угоду про копалини двічі голосували на оборонному комітеті: Безугла

Вже 8 травня угоду про копалини можуть ратифікувати у Раді

Мар'яна Безугла, угода про копалини
Угоду про копалини комітет Ради схвалив - попереду голосування у залі

У Верховній Раді України готуються ратифікувати знакову Угоду про співпрацю у сфері корисних копалин між Києвом та Вашингтоном. За інформацією народної депутатки Марʼяни Безуглої, проєкт документа двічі проходив голосування на парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Йдеться про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.

"Розглянули. Далі зала. Ще раз голосували", - коротко описала процедуру Безугла.

Судячи з фото Безуглої розгляд відбувався онлайн
Судячи з фото Безуглої розгляд відбувався онлайн

Йдеться саме про першу Угоду, яка стосується засад економічної співпраці у сфері стратегічної сировини. Дві інші, що мають технічний характер, не потребують ратифікації Верховною Радою. Про це також підтверджував премʼєр-міністр України Денис Шмигаль. Позачергове засідання парламенту, на якому можуть поставити на голосування ратифікацію цієї Угоди, попередньо заплановане на 8 травня. Про це заявив народний депутат Олексій Гончаренко:

"На 8 травня планують скликати позачергове засідання Верховної Ради та ратифікувати Угоду по копалинах зі США", - зазначав він.

Що передбачає Угода?

Документ передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, створення спільного інвестиційного фонду відбудови, а також закріплює низку принципових позицій, серед яких:

  • повний суверенітет України над власними ресурсами;
  • недопущення конфлікту з європейським законодавством та міжнародними зобовʼязаннями;
  • чітке регулювання власності та контролю з боку української держави.

Угода стосується 57 видів мінеральної сировини, зокрема літію, титану, урану, рідкоземельних металів, а також традиційних ресурсів - нафти і газу. Перед підписанням сторони домовилися про створення окремого інвестиційного фонду, який буде зареєстрований у США, у штаті Делавер. За словами Шмигаля, цей фонд відкриє рахунок у гривнях в Україні, поповнення також відбуватиметься у національній валюті.

Цікаво, що в Угоді також міститься згадка про військову допомогу США. Усі майбутні пакети оборонної підтримки, включно з озброєнням, технологіями чи навчанням, будуть зараховуватися як капітальний внесок Сполучених Штатів у спільний фонд. Це має стати додатковим інструментом захисту американських інвестицій в умовах війни. Президент Володимир Зеленський наголосив, що угода не лише економічна, а й безпекова. Вона відкриває двері до посилення протиповітряної оборони України.

На сайті Кабміну вже опубліковано повний текст угоди - це 12 сторінок політичних домовленостей, які можуть суттєво змінити економічний ландшафт України у сфері видобутку та експорту корисних копалин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube