За словами посадовця, війна в Україні продемонструвала Європі відсутність стратегічної автономії, хоча Європа не відчуває нестачі в технологічних та промислових ресурсах
Європі не вистачає свого озброєння. Незалежно від того, як будуть розвиватися відносини зі Сполученими Штатами, європейці мають інвестувати у свою оборону. Про це сказав колишній представник НАТО в Росії Роберт Пшель.
Свою заяву він зробив під час виступу у Варшаві на військово-аналітичній конференції defence24days. Пшель закликав до переорієнтації оборонної політики ЄС після "шоку, завданого трансатлантичній системі принаймні на словах адміністрацією Дональда Трампа".
"Європа недоозброєна", - зауважив експредставник НАТО.
За його словами, близько кодесятка європейських оборонних компаній поглинули "неєвропейські структури" через відсутність замовлень. Водночас кількість бойових літаків до Євросоюзу за останні десятиліття скоротилася з 3400 до 1400, тоді як США мають 3600 винищувачів, а Китай - 2400.
Пшель заявив, що різница викликає занепокоєння. Крім того, у Європи не вистачає супутників спостереження, а ключові електронні компоненти постачаються не з європейських країн. Ба більше, понад 80% критично важливих даних зберігається в американських "хмарах".
Він зазначив, що війна в Україні продемонструвала Європі відсутність стратегічної автономії. Водночас Європа не відчуває нестачі в технологічних та промислових ресурсах.
"Нам потрібно розміщувати замовлення наших європейських компаній. Це не протекціонізм, це стратегічний здоровий глузд", - додав Пшель.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Європа готова до рішучих дій і здатна забезпечити свою безпеку в умовах нових викликів. За його словами, Європейський Союз має всі можливості для перемоги в гонці озброєнь, яку ініціювала Росія. Прем'єр Польщі підкреслив, що Європейський Союз готовий активно відповідати на виклики Росії, відзначивши важливість посилення оборони та збройової промисловості.
Також у Литві пройдуть масштабні військові навчання за участю литовської армії та союзників у НАТО. Це відбудеться у травні 2025 року. Вони охоплюватимуть усі рівні, від командно-штабного до польових маневрів.
Напередодні Володимир Зеленський заявив, що Росія може готувати новий наступ з Білорусі як раз саме під прикриттям військових навчань "Захід - 2025". Він припустив, що під атакою може опинитися не лише Україна, але й Польща або Литва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.