Нова фішка: шкільні камери з розпізнаванням обличчя - де зʼявилося та нащо потрібно

Відеоспостереження, надійний інтернет і Wi-Fi в укриттях — це базові елементи сучасного освітнього середовища

Камери з розпізнаванням обличчя
У школах Печерська та Дніпровського встановлять відеокамери з розпізнаванням облич. Колаж: Інформатор

В Україні оновлюють інфраструктуру освітніх закладів. Так, у школах Києва вже встановлено майже півтори тисячі оглядових камер. Частина з них - з розпізнаванням обличчя.

Ще тисячу камер планують встановити у школах Печерського та Дніпровського районів столиці. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський у Facebook.

Нині у школах Києва вже є 1 319 оглядових камер, 123 - зі зчитуванням обличчя, а також 13 камер у дитячих садках. Найбільше закладів освіти охоплено в Оболонському районі - там відеоспостереження мають 47 шкіл і 55 садочків - та у Деснянському - 53 школи і 69 садочків.

Крім того, у цьому році встановлять ще близько 1 000 відеокамер. Зокрема, у школах Печерського та Дніпровського районів Києва.

Також 396 шкіл вже підключено до оптичного інтернету. Відомо, що 71 з них мають Wi-Fi, а в 391 закладі укриття забезпечили інтернет-зв’язком.

Технологічні зміни у школах

В Україні відбувся запуск освітньої платформи "Мрія" для всіх шкіл. Про це заявив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 7 квітня.

Які можливості відкриває Мрія: 

  • Для вчителів — менше паперової бюрократії, більше автоматизації та підтримки ШІ.
  • Для батьків — динаміка досягнень дитини, розклад і позашкільні гуртки поруч із домом.
  • Для дітей — цифровий документ Мрія ID, гейміфікація, освітній контент, внутрішня валюта «мрійки» — заохочення за досягнення та нові вміння.
  • Для держави — якісні дані для ухвалення освітніх рішень у режимі реального часу.

Мінцифри уже цього року запускає гейміфікацію в Мрії — щоб навчання було не обов’язком, а грою. Школярі збиратимуть вогники за виконані домашки — як streak у Duolingo. А ще додадуть Кмітливки. Це щоденна мінівікторина, адаптована до віку. Діти самі обиратимуть теми за інтересами. Також з’явиться бонусний розділ: подивився пізнавальне відео, пройшов цікавий тест — отримав бал. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube