Трамп заявив, що повернення Росії до участі в турнірі нібито може покласти край війні в Україні
Президент США Дональд Трамп припустив, що Росію можуть допустити до Чемпіонату світу з футболу у 2026 році. На його думку, це могло б стати для держави-агресора "стимулом" для припинення війни проти України. Водночас глава Білого дому сказав, що він навіть не знав, що Москву було відсторонено від участі в турнірі.
Про це Трамп сказав під час виступу на першому засіданні робочої групи своєї адміністрації з підготовки до ЧС-2026. Його слова передає ВВС.
Президент ФІФА Джанні Інфантіно сказав Трампу, що він "сподівається, що щось станеться і настане мир, і Росію знову допустять до турніру". У відповідь американський лідер сказав, що повернення РФ по Чемпіонату світу нібито може допомогти завершити війну.
"Це може бути гарним стимулом, чи не так? Ми хочемо, щоб вони зупинилися. П'ять тисяч молодих людей щотижня вбивають - у це навіть важко повірити", - заявив Трамп.
А ще адміністрація Трампа, як виявилося, закликала на початку 2025 року український уряд прийняти невизначену кількість депортованих зі США осіб, які є громадянами третіх країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилася газета The Washington Post. Водночас там не розкривається, якою була відповідь Києва.
За словами анонімних українських посадовців, це питання навіть не дійшло до найвищого рівня влади. За словами одного з них, йому нічого не відомо про "політичні вимоги" американців щодо цієї справи. А в Держдепі казали, що "триваюча взаємодія з іноземними урядами" є "життєво необхідною для стримування незаконної та масової міграції і забезпечення безпеки наших кордонів".
У виданні зазначають, що документи розкривають, як адміністрація Трампа активно працює над тим, щоб більше країн погоджувалися приймати депортованих. Іноді їм пропонують стимули або ж натякають на перспективу покращення відносин із Вашингтоном.
На пропозицію вже погодилися уряди Сальвадору, Мексики, Коста-Ріки і Панами. Одним американці давали гроші, а на інших тиснули тарифами або ж, як у випадку з Панамою, погрожували поверненням свого контролю.
Спілкування з Києвом відбувалося у перші дні початку роботи команди Трампа - в той час, коли вона розглядала можливість скасування деяких положень, що дозволяли українцям залишатися у США. В одному з документів зафіксовані слова українського дипломата, адресовані американям, про те, що хоч Україна й має "хорошу репутацію з прийому своїх громадян, депортованих із США", нинішні умови воєнного часу накладають обмеження. Експосадовці з Америки заявили, що діалог був незвичним і не входив до стандартного дипломатичного листування.
В Києві вже жартують: ми погодимося, але спершу депортовані мають скласти мовний екзамен.
Речниця Держдепу днями заявила, що США нібито більше не виконуватимуть роль посередника у переговорах із Росією та Україною. Подальший діалог має відбуватись напряму між сторонами конфлікту та без участі США. Дональд Трамп й далі підтримує дипломатичний шлях закінчення війни, а Вашингтон чекає на конкретні пропозиції щодо завершення війни від Києва та Москви.
Раніше у США заявляли, що втомилися від затяжної війни Росії проти України та очікують реального поступу в мирному процесі - інакше можуть вийти з переговорів. 1 травня глава МЗС України анонсував, що Україна, США та Європа готують новий раунд перемовин.
Трамп 6 травня заявив, що зниження цін на нафту буде болючою мірою проти Путіна і пришвидшить мирну угоду. Інформатор проаналізував дії РФ, щоб підтвердити - тут є закономірність. Проте чи мав рацію президент США - відкрите питання.
Україна нібито хоче заморозити війну по нинішній лінії фронту. Про це сказав спецпредставник президента США Кіт Келлог. Також, за його словами, Київ бажає створити демілітарізовану 30-кілометрову зону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.