Подоляк назвав спекулятивними розмови про те, що ATACMS уже в Україні

Читать на русском

Подоляк розповів, чи справді ЗСУ отримали американські ракети ATACMS

Читать на русском
ATACMS і Подоляк
Михайло Подоляк здивований інформацією в медіа

Подоляк розповів, чи справді ЗСУ отримали американські ракети ATACMS

Радника глави Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що публікації у медіа про те, що Україна таємно отримала ракети ATACMS, є спекулятивними. Він висловив здивування щодо мотивів таких матеріалів на медійних майданчиках, питаючи, чого саме вони намагаються досягти. З його слів, буде зрозуміло по атаках на РФ, є в України ATACMS чи ні.

Про це Подоляк розповів в інтерв'ю "24 каналу". Загалом, він наголосив, що не розуміє подібних публікацій.

"Я просто не можу зрозуміти, навіщо це вони роблять. Мовиться про медійні майданчики. Що вони хочуть? Щоб ми капітулювали, стали на коліна? Я не розумію цих публікацій "Чи в них вже є ATACMS?" Ні, якщо в нас будуть ATACMS, це чітко буде видно в зовсім іншій кількості зруйнованої російської інфраструктури на відстані понад 200 кілометрів. Це ж буде видно", – заявив Подоляк.

Тобто, зі слів Подоляка, можна зробити висновок, що Україна ще не отримала ракети ATACMS.

ATACMS і Україна

Сполучені Штати не надсилали Україні ракети ATACMS, які мають радіус дії 300 км. США раніше говорили, що не нададуть їх нашій країні із-за побоювань, що ними можна вдарити по Росії. Пізніше Сполучені Штати заявили про готовність надіслати нам ATACMS, однак були певні умови й нюанси. Зокрема, Конгрес США блокував виділення коштів, які були необхідні для постачання.

19 квітня палата представників США проголосувала за відповідний законопроєкт, де є ATACMS для України. 23 квітня його ухвалив Сенат, після чого підписав президент Байден. Президент США заявив, що перші поставки розпочнуться так швидко, як це буде можливо.

Водночас уже 22 квітня (тобто до рішення Сенату і підпису Байдена) президент Володимир Зеленський особисто згадав про ATACMS у відеозверненні та висловив подяку США за допомогу. Він сказав, що у питанні ATACMS "всі крапки розставлені".

Що пишуть західні медіа про Україну і ATACMS

За інформацією ж The New York Times, США передали Україні понад 100 ракет ATACMS великої дальності у березні, що становить значний пакет допомоги на 300 мільйонів доларів. Видання написало, що співробітники адміністрації Байдена тримали це в секреті, щоб не дізналася Росія.

Reuters також пише, що на початку весни Україні було відправлено кілька ракет. Зроблено це було таємно. За даними видання, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив це і заявив, що Сполучені Штати будуть продовжувати надсилати нашій державі ракети ATACMS.

Також повідомлялося, що американські аналітики уже заявили, що ЗСУ могли використати ці ракети для атаки на російську систему ППО під Бердянськом. Ракети ATACMS мають достатній радіус дії, щоб охопити значну частину території, яка тимчасово перебуває під контролем російських сил.

Тим часом російські пропагандисти уже обговорюють, куди долетять ракети ATACMS. Вони стурбовані допомогою США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.