Палата представників США розглянула законопроєкт про допомогу Україні
У суботу, 20 квітня, Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт щодо допомоги Україні. Україні виділять 61 млрд доларів. Документ був проголосований в рамках пакету законопроєктів з іноземною допомогою, які також стосуються Ізраїля, Індо-Тихоокеанського регіону, а також інших потреб в межах національної безпеки США.
Документ отримав 311 голосів за, про це стало відомо з трансляції, яку вів "Голос Америки". Законопроєкт підтримали 210 демократів та 101 республіканець.
Перед голосуванням Палата представників відхилила усі поправки до законопроєкту про підтримку України. Серед них були такі:
Як зазначає нардеп Ярослав Железняк, це ще не фінальне голосування. Зараз будуть ще голосування за останній закон в пакеті за Ізраїль. Після цього всі 4 законопроекти обʼєднають і зроблять правкою в сенатську версію. Далі Сенат має взяти його сьогодні в роботу і провести перше голосування. Потім буде друге голосування, це може бути і через пару днів. Потім документ підпише президент США Джо Байден.
Україна давно чекала на голосування за цей пакет допомоги, але рішення постійно відкладали. Президент США Джо Байден у 2023 році висунув ініціативу про надання Україні допомоги у розмірі 61 млрд доларів. Після цього ініціативу мала затвердити Палата представників, проте через позицію спікера Майка Джонсона до цього дня це не вдавалося зробити. Спочатку республіканець наполягав, що разом з допомогою Україні має бути затверджене посилення кордону США. Згодом він заявив, що Палата представників підготує власний законопроєкт про фінансування України.
Зазначимо, що спочатку законопроєкт передбачав виділення коштів Україні, Ізраїлю, Тайваню та на інші потреби нацбезпеки США. У квітні спікер нижньої палати Конгресу Майк Джонсон представив текст документа. Пакет іноземної допомоги був розділений уже на чотири окремі законопроєкти.
Згідно з документом, Україна отримає близько 61 мільярда доларів. З цієї суми приблизно 23 мільярди доларів передбачені на поповнення запасів зброї армії США, які можуть бути використані для військової допомоги Україні. Додатково, за програмою Foreign Military Financing передбачається виділення 1,6 мільярда доларів грантів на купівлю зброї у виробників.
Щодо економічної допомоги конкретно Україні, законопроєкт передбачає виділення 7,85 мільярда доларів у вигляді кредитів до 30 вересня 2025 року. Проте серед умов цих витрат зазначається заборона виплат пенсій.
Також законопроєкт передбачає виділення 13,8 мільярда доларів на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та послуг, 11,3 мільярда на поточні військові потреби США у регіоні.
Виконавчий директор Renew Democracy Initiative Уріель Епштейн заявив, що допомога для України може бути відправлена дуже швидко після голосування. Він сказав, що деяка допомога вже готова до відправлення і знаходиться на літаках у Європі. Основна частина цієї допомоги, як очікується, буде артилерія і протиповітряна оборона (ППО). Очікується, що відправка буде через 2-3 дні після голосування.
Нагадаємо, у Білому домі повідомили, що військову допомогу почнуть надавати одразу після схвалення документа у Конгресі. Речниця Білого дому нагадала, що президент США вже кілька разів закликав пришвидшити ухвалення рішення. Чиновниця додала, що через зволікання Конгресу Україна була змушена поступатися своїми територіями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.