Пентагон готовий передати Україні ракети ATACMS за однієї умови

Читать на русском

Ракети ATACMS можуть передати після того, як Конгрес США затвердить пакет фінансування

Читать на русском
Пентагон готовий передати Україні ракети ATACMS за однієї умови
Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх і ракета ATACMS

Ракети ATACMS можуть передати після того, як Конгрес США затвердить пакет фінансування

Заступник спікера Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що США готові надати Україні всю необхідну для оборони зброю, включаючи балістичні ракети ATACMS. Проте Конгрес США блокує виділення коштів, необхідних для постачання цієї зброї. Лише за умови розблокування фінансування Київ отримає нову партію балістичних ракет.

Сінгх підкреслила, що пріоритетом для України залишаються протиповітряна оборона та артилерійські боєприпаси. Ці питання обговорювалися на останньому засіданні Контактної групи з питань оборони у форматі "Рамштайн".

Вона наголосила, що США не знімають з порядку денного питання про передачу Україні ATACMS. Америка буде з Україною стільки, скільки це буде потрібно, однак для передачі балістичних ракет потрібне схвалення Конгресу.

"Ми будемо з вами стільки, скільки буде потрібно. На жаль, цьому перешкоджає Конгрес. Нам дійсно необхідно, щоб Конгрес надав нам фінансування для того, щоб забезпечити Україну усією необхідною зброєю. Нам не тільки потрібні додаткові кошти, нам потрібен прийнятий бюджет. Тому ми працюємо з Конгресом та сподіваємося, що нам вдасться щось зробити", - повідомила Сінгх.

Чому ATACMS такі важливі для України?

Американські ракети ATACMS вже продемонстрували свою ефективність на полі бою, знищуючи ворожі гелікоптери, ЗРК С-400 та інші цілі, які раніше були недосяжними для ЗСУ. Вони виявились дуже небезпечними для росіян з кількохї причин:

  • Дальність ураження: ATACMS дають можливість українським військам вражати склади зброї та пункти техобслуговування ворожої армії далеко за лінією фронту.
  • Зниження боєздатності: Змушуючи рф передислокувати тилові об'єкти, Україна ускладнює логістику та робить життя окупантів "значно менш комфортним".
  • Руйнівні атаки: ATACMS можуть використовуватися для підготовки потужних наступних ударів з боку інших сил.

Чи отримає Україна ATACMS більшої дії?

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість просити союзників надати Україні нові, більш далекобійні ракети ATACMS, повідомляє NBC News з посиланням на анонімні джерела. Україна вже отримала від США ракети ATACMS, але вони мають середню дальність дії, що не дозволяє їм вражати тилові позиції противника на окупованих територіях. Нові ж модифікації ATACMS мають значно більшу дальність, що дає українським військам можливість бити глибше за лінію фронту.

Наразі Конгрес США блокує виділення коштів на військову допомогу Україні, що робить неможливим постачання нових ATACMS з американських запасів. Крім того, США самі мають обмежену кількість цих ракет. За словами джерел NBC News, американська влада може звернутися до союзників з проханням передати Україні нові ATACMS, щоб поповнити власні запаси та допомогти Україні у боротьбі з російськими окупантами. Якщо Конгрес США розблокує фінансування, нові ATACMS можуть опинитися вже у першому пакеті допомоги Україні.

Що таке ракета ATACMS?

ATACMS, або Army Tactical Missile System, – це сімейство американських оперативно-тактичних ракетних комплексів малої дальності, що виробляються компанією Lockheed Martin. Система ATACMS була розроблена в часи холодної війни й вперше застосована в 1991 році під час війни в Перській затоці. Відтоді вона використовувалася в численних інших конфліктах, включаючи війну в Іраку та війну в Афганістані.

Пентагон готовий передати Україні ракети ATACMS за однієї умови 1

ATACMS – це твердопаливна балістична ракета, яка може запускатися з мобільних пускових установок M142 HIMARS і M270 MLRS. Максимальна дальність польоту ракети становить 300 кілометрів, а її боєголовка може нести різні типи боєприпасів, включаючи касетні боєприпаси, осколково-фугасні боєприпаси та проникаючі боєприпаси.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.