У NYT назвали кількість ракет ATACMS, які США таємно передали Україні

Далекобійні ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів

ATACMS
У США тримали відправлення ATACMS в таємниці

Сполучені Штати надали Україні більше ніж 100 ракет дальнього радіуса дії ATACMS. Таке рішення в середині лютого таємно погодив президент США Джо Байден. Ймовірно, секретність потрібна була, щоб зберегти в таємниці використання цього озброєння від Росії.

Про це пише The New York Times. Як відзначив високопоставлений чиновник США, ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів. Це був перший пакет допомоги після того, як фінансування закінчилось ще в грудні.

NYT додає, що співробітники адміністрації Байдена тримали відправлення в таємниці, щоб цю інформацію не дізналася Росія. Також додаткові ракети більшої дальності були включені до допомоги Україні в розмірі 60,8 мільярда доларів.

"Схвалюючи надання військової допомоги, включно з новими ракетами, законодавці та Зеленський не згадали той факт, що Україна вже отримала та застосувала невелику кількість зброї, ймовірно, щоб зберегти її використання в таємниці від Росії", - пише видання.

Представники адміністрації Байдена визнали, що березневий пакет зброї був у кращому випадку тимчасовим заходом, який забезпечив Україну зброєю та боєприпасами лише на кілька тижнів. Україні потрібні системи протиповітряної оборони, оскільки Росія продовжує бомбардувати міста, зокрема на сході.

ЗСУ вже успішно застосували далекобійні ракети ATACMS

Про отримання ATACMS стало відомо днями. Так, про це згадав президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні, в якому подякував США на допомогу. Він наголосив, що Штати все ж передали ATACMS великої дальності, як і було обіцяно.

Агентство Reuters теж написало, що американці передали цей тип ракет Києву. Ба більше, за даними журналістів, ЗСУ застосували ці ATACMS проти російських цілей минулого тижня - 17 квітня по Джанкою. Тоді, як повідомляється, були знищені або серйозно пошкоджені чотири пускові установки С-400, три радіолокаційні станції, ППО та інше озброєння.

Окрім того, ЗСУ могли вдарити далекобійними ракетами ATACMS по російській системі ППО С-300 під тимчасово окупованим Бердянськом у Запорізькій області. Україна поки цю атаку не коментувала. Проте, після того, як стало відомо про удари зброєю великої дальності, прихильники відправки сучасної зброї в Україну високо оцінили її ефективність.

"Ці удари ще раз довели, що Україна може здобути перемоги на полі бою, якщо матиме правильні інструменти. Україна може націлитися на всі російські активи в Криму, включно з критично важливими складами боєприпасів і палива. Уявіть собі, якби вони мали ці ракети два роки тому", - заявив сенатор Роджер Вікер від Міссісіпі, старший республіканець у Комітеті зі збройних сил.

Нагадаємо, що вперше невелику кількість ракет ATACMS Україна отримала в жовтні 2023 року. Тоді надані моделі ATACMS мали діапазон дальності близько 100 миль (160 км). Зараз же йдеться про ці ж ракети, тільки з дальністю 300 км.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube