ЗСУ могли вдарити далекобійними ракетами ATACMS по озброєнню окупантів під Бердянськом - ISW

Читать на русском

ATACMS атакували російську систему ППО С-300 під Бердянськом

Читать на русском
ATACMS
Україна отрмала ATACMS дальнього радіуса дії

ATACMS атакували російську систему ППО С-300 під Бердянськом

ЗСУ могли вдарити далекобійними ракетами ATACMS, які США таємно передали Україні у березні, по ворожій цілі у Запорізькій області. Йдеться про російську систему ППО С-300 під тимчасово окупованим Бердянськом. Ймовірно, це вже друга російська ціль, вражена цими ракетами.

Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW). За словами американського високопосадовця, ЗСУ завдали ударів ракетами ATACMS по російській військовій базі в окупованому Криму та невизначеній цілі на схід від Бердянська.

ISW пише, що на геолокаційних кадрах, опублікованих 23 квітня, видно, як українські війська завдають ударів по кількох радарах російської системи ППО С-300 на південний схід від окупованої Волновахи (на північний схід від Бердянська). Зазначається, що в Україні поки не підтвердили цей удар.

Також аналітики ISW нагадали, що, схоже, ЗСУ застосували ракети ATACMS під час удару по російському військовому аеродрому в Джанкої у ніч з 16 на 17 квітня. В результаті атаки, як повідомляється, були знищені або серйозно пошкоджені чотири пускові установки С-400, три радіолокаційні станції, ППО та інше озброєння.

"ATACMS дальнього радіуса дії дозволить українським силам загрожувати більшій кількості російських цілей у глибоких тилах, а українські сили можуть використовувати ATACMS, щоб завдати значної шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських ліній зв'язку", - йдеться у звіті.

До слова, вперше невелику кількість ракет ATACMS Україна отримала в жовтні 2023 року. Проте тоді надані моделі ATACMS мали діапазон дальності близько 100 миль (160 км). Зараз же йдеться про ці ж ракети, тільки з дальністю 300 км.

ATACMS в Україні

Ракети ATACMS з дальністю на 300 кілометрів у випадку розміщення в Україні зможуть перекривати всю окуповану російськими терористами територію України. Тому якщо розмістити пускові установки в умовних Краматорську та Херсоні, то ракети зможуть впевнено вражати усі цілі на тимчасово окупованих територіях.

Днями президент України Володимир Зеленський випустив нове відеозвернення, в якому подякував США на допомогу. Він наголосив, що Штати все ж передали ATACMS великої дальності, як це і було обіцяно.

Водночас агентство Reuters теж написало, що американці передали цей тип ракет Києву. Ба більше, за даними журналістів, ЗСУ застосували ці ATACMS проти російських цілей минулого тижня - 17 квітня по Джанкою. Ці ракети входили у березневий пакет допомоги на 300 млн доларів. У Пентагоні згодом також підтвердили, що ATACMS вже в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.