В уряді США поки не розуміють, чи зможе ЗСУ виграти війну, або нова допомога стане тимчасовим полегшенням
Хоча уряд США врешті-решт затвердив військову допомогу Україні, насправді у Білому домі та у Конгресі не впевнені, що її буде достатньо Україні для перемоги. Зокрема у російських терористів все ще зберігається перевага у живій силі, снарядах та техніці. Окрім того, у США не можуть з'ясувати власну тактику щодо війни в Україні та розставити пріоритети.
Американське видання Politico поговорило з деякими з-поміж американських офіційних представників. Чиновники зазначають, що допомога США Україні має перед собою кілька цілей на ближню перспективу; про дальню ще ніхто не задумувався.
"Найближча мета — зупинити українські втрати, допомогти Україні набрати обертів і переламати ситуацію на полі бою. Після цього мета — допомогти Україні почати повертати свою територію. Чи матиме вони те, що їм потрібно для перемоги? Зрештою, так. Але це не гарантія того, що вони це зроблять. Військові операції набагато складніші", – сказало виданню одне з джерел.
Такі ж питання виникають у конгресменів. Вони цікавляться – чи вистачить пакету в 61 млрд доларів США Україні для перемоги, або ж це буде тимчасове полегшення? Деякі конгресмени також наголошують на тому, що Збройним силам України буде важко повертати території. Рано чи пізно настане період, коли будь-які зрушення з обох сторін будуть просто неможливі.
З іншого боку, отримання нового пакету посилює не тільки бойові здатності ЗСУ, але й бойовий дух солдатів. Тепер вони не тільки зможуть вдало тримати оборону, а й завдавати активних та ефективних ударів по позиціях росіян.
Нагадаємо, Сенат США двопартійним рішенням схвалив законопроєкт про виділення допомоги Україні 23 квітня. Перша партія військової допомоги вже спакована й перебуває в країнах Європи, зокрема в Німеччині та Польщі, готова до відправки. Йдеться передовсім про боєприпаси до ППО, артилерійські снаряди та ракети до Himars на 1 мільярд доларів.
Після прийняття документу президент України Володимир Зеленський подякував Сенату та Конгресу США за схвалення "життєво необхідного" пакету.
24 квітня президент США Джо Байден підписав законопроєкт про 61 млрд доларів для України. Перший пакет вартістю мільярд доларів США відправляється до України майже негайно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.