Зеленський: Крапки щодо ATACMS розставлені

Читать на русском

Український лідер назвав чотири пріоритети щодо співпраці з іноземними партнерами

Читать на русском
Володимир Зеленський
Президент підбив підсумки 789-го дня війни

Український лідер назвав чотири пріоритети щодо співпраці з іноземними партнерами

Президент України Володимир Зеленський ввечері понеділка, 23 квітня, випустив традиційне звернення до українців. Він повідомив, що приділив увагу військовим питанням та перемовинам з лідерами західних країн-партнерів. Зокрема під час розмови з президентом США Джо Байденом українському лідеру вдалось досягти домовленостей щодо поставок нашій країні ракет ATACMS.

Відео звернення Українського лідера опубліковано на офіційному YouTube-каналі Офісу президента. У його рамках Зеленський також підбив підсумки Ставки. За його словами, під час неї оговорили довгострокові контракти, які "вже працюють і які ще потребують окремої уваги". Також закцентували увагу на тому, що наразі увесь потенціал країни має працювати більше ніж на сто відсотків. Тільки так можна буде втримати ситуацію й повернути ініціативу.

"Кожен в уряді України, в наших Силах оборони чітко розуміє поставлені завдання. Очевидно, що зараз увесь наш потенціал має працювати навіть більше, ніж на сто відсотків, щоб втримати ситуацію й повернути Україні ініціативу. Тим більше, що зараз нарешті ми маємо позитивний рух щодо американської допомоги", – сказав президент.

 

Перемовини з Байденом

Зеленський підкреслив на важливості розмови з президентом США Байденом, яка відбулась сьогодні. Він зазначив, що під час неї вдалось обговорили новий пакет допомоги Україні та врегулювати питання про поставки ракет ATACMS. Серед інших пріоритетів: захист неба, сучасна артилерія, далекобійність та швидкість передачі допомоги.

"Я вдячний пану Президенту, його команді, усім у Конгресі Сполучених Штатів, персонально пану спікеру Джонсону - усім, хто підтримує активний захист свободи, – я вдячний за рішення на користь нашого захисту від російського терору. А сьогоднішній результат – у домовленостях про "атакамси" для України всі крапки розставлені", – наголосив український лідер.

Делегація конгресменів США в Україні

Окремо Зеленський відмітив, що команди України та Сполучених Штатів почали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди. Також зазначив на зустрічі із делегацією конгресменів, яка прибула до України. Президент наголосив на важливості цього, бо прибули представники обох партій. 

"Члени Палати представників, обидві партії. Ми обговорили, як саме можемо зробити цей рік результативним для України та всієї коаліції – коаліції захисників міжнародного порядку. І з конгресменами, і з Президентом Байденом сьогодні говорили також про підготовку першого Глобального саміту миру. Для всіх нас однаково важливо", – сказав президент.

На останок Зеленський подякував захисникам України. Особливо відзначив бійців 35-ї окремої бригади морської піхоти, яка діє на Придніпровському напрямку, а бійців 58-ої окремої мотопіхотної та 72-ої окремої механізованої бригади, які воюють на Донеччині. 

Допомога Україні від США

Майже пів року США не можу ухвалити допомогу Україні. І це за умови, що Байден висунув ініціативу щодо виділення 61 млрд доларів ще у 2023 році. Проте через позицію спікера Майка Джонсона Конгрес досі не погодив її. Для того, щоб якось зрушити це питання з місця, законопроєкт, який включав допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю, розділили на окремі. 17 квітня був оприлюднений його текст.

Голосування за законопроєкт про допомогу Україні відбулось 20 квітня, у Конгресі США. Проте воно не остаточне. Основною частиною майбутнього військового пакета, як очікується, буде артилерія і засоби протиповітряної оборони. Джо Байден пообіцяв підписати його негайно, як тільки  документ затвердить Конгрес. Також обіцяють відправити допомогу досить швидко після врегулювання питання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.