Пентагон планує передати Україні ракети ATACMS з дальністю понад 290 км, але є умова – WSJ

Читать на русском

Пентагон передасть Україні військову допомогу з ракетами ATACMS дальністю понад 290 км, якщо це схвалить президент США Джо Байден

Читать на русском
Джо Байден має погодити передачу Україні ATACMS
Україні можуть передати далекобійні американські ракети ATACMS

Пентагон передасть Україні військову допомогу з ракетами ATACMS дальністю понад 290 км, якщо це схвалить президент США Джо Байден

Американське військове відомство зараз розглядає можливість передачі ракет великої дальності ATACMS Україні. Зокрема, повідомляється, що Пентагон передасть Україні військову допомогу з ракетами ATACMS дальністю понад 290 км, якщо це схвалить президент США Джо Байден. Це стало можливим завдяки тому, що у американців з'явилася можливість використання наступного покоління ракет Precision Strike Missile (PSM) для потреб власної армії.

Згідно інформації, оприлюдненої у виданні The Wall Street Journal, раніше Пентагон наполягав на тому, що всі ракети ATACMS мають залишитися виключно для внутрішньої військової потреби Сполучених Штатів. Проте, за останніми повідомленнями, американська військова адміністрація розглядає можливість передачі ракет великої дальності ATACMS через можливість використання наступного покоління ракет Precision Strike Missile (PSM). За словами американських посадовців, це відкриває нові перспективи для американських військ.

Проте поки не відомо, чи схвалить президент США Джо Байден таку передачу ракет більшої дальності, ніж ті, які вже отримала Україна. Нагадаємо, що торік Україна отримала перші "атакамси". Однак вони мали середню дальність і не дозволяли планувати удари по далеких тилах ворога.

Якої максимальної дальності ракети в Україні

Інформація про поставки Пентагоном ракет дальністю понад 290 км надходить на тлі анонсованої США передачі пакета безпекової допомоги Україні на суму 300 мільйонів доларів, який включатиме далекобійні ракети ATACMS з дальністю до 160 кілометрів. Відомо, що Україна вже отримала 20 таких ракет. Звичайно, це є повним мізером та ні на що серйозно не впливає. Однак справа тут не в кількості, а в якості.

При цьому ті західні ракети, які є у розпорядженні ЗСУ, Storm Shadow та SCALP, (і мають дальність близько 560 км) в експортному варіанті, який отримала Україна мають дальність 290 км. Нагадаємо, що ракетами Storm Shadow була завдана атака по штабу командування Чорноморського флоту в Севастополі у вересні 2023 року. Зокрема, саме французькими та британськими ракетами було завдано максимального урону окупантам на всіх ділянках фронту, особливу роль вони відіграли у потопленні флоту рф у Чорному морі

Нагадаємо, що у Німеччині оптимістично відреагували на можливість кругового обміну між Лондоном та Берліном ракетами далекого радіусу Taurus й Storm Shadow (дальність цих ракет 500-560 км - ред). Така практика для Німеччини не є новою, а добре відпрацьованою, і саме вона стала б для Києва найкращим варіантом, відповіла глава МЗС Німеччини Анналена Бербок.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.