Сенат США підтримав законопроєкт про виділення допомоги Україні: деталі

Читать на русском

Фінальному голосуванню передувало тривале обговорення

Читать на русском
Допомога від США
На допомогу Україні виділили майже 61 млрд доларів

Фінальному голосуванню передувало тривале обговорення

Сенат США у середу, 24 квітня, погодив виділення нового пакету допомоги Україні. Обговорення законопроєкту тривало досить довго. Проте кінцевий результат того вартий. Україна отримала майже 61 млрд доларів на військові потреби.

Про це йдеться на офіційній сторінці Сенату. Зазначається, що "за" законопроєкт про виділення допомоги Україні проголосувало 79 сенаторів. Проти були лише 17. Тепер документ має підписати президент США Джо Байден. 

Реакція Білого дому та президента України

У Білому домі вже відреагували на голосування Сенату і заявили, що Джо Байден підпише документ про допомогу Україні у середу, 24 квітня. Таким чином хочуть відновили поставки зброї до України вже цього тижня.

Президент України Володимир Зеленський подякував Сенату та Конгресу США за схвалення законопроєкту. Адже ця допомога є "життєво необхідною для України". Він додав, що найбільше країна чекає на артилерію та ППО. І наголосив, що це голосування "зміцнює роль Америки як маяка демократії та лідера вільного світу".

"Дякую лідеру більшості Чаку Шумеру та лідеру республіканців Мітчу Макконнеллу за їхнє рішуче лідерство у просуванні цього двопартійного закону, а також усім американським сенаторам від обох партій, які проголосували за нього. Я також вдячний усім американцям, які продовжують підтримувати Україну та усвідомлюють, що історичне значення цього законопроекту виходить за межі політики", – сказав Зеленський.

Український лідер також висловив вдячність Джо Байдену та сказав, що очікує на швидке підписання законопроєкту щодо допомоги. 

Коли допомога прибуде в Україну

Раніше президент США Байден наголосив, що кожен день зволікання у передачі допомоги Україні призводить до втрат та трагедій. Тому він підпише документ без зволікань. Крім того, за його розпорядженням деяке озброєння вже запакували й повантажили на літаки у Європі

Зазначимо, що новий план щодо допомоги Україні відрізняється від попередніх. Він передбачає наступне розподілення коштів:

  • 13,8 млрд доларів на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та оборонних послуг,
  • 11,3 млрд на поточні військові потреби США в регіоні,
  • 26 млн на нагляд та підзвітність стосовно допомоги.

Також цей документ зобов'язує президента Байдена передати нашій країні ракети ATACMS. Зовсім скоро в Україну мають прибути додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем та багато іншої вкрай потрібної зброї. 

Відмічається, що ця допомога має задовольнити потреби України на полі бою та дати змогу українським військовим стримувати навалу окупантів. Перші поставки будуть включати:

  • військові автомобілі;
  • зенітно-ракетні комплекси Stinger;
  • додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем;
  • 155-міліметрові артилерійські боєприпаси;
  • протитанкові боєприпаси TOW і Javelin.

Експерти Bloomberg заявляють, що ця допомога дозволить перепочити українським військовим та допоможе їм сповільнити просування ворога, але переломити хід війни не зможе. Тож сподіватись на швидку перемогу над ворогом не варто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.