Мобілізувати таку кількість людей хочуть за пару місяців
В Україні триває повномасштабна війна. І щоб мати змогу протистояти армії РФ, яка за цей час стала більш фаховою, потрібна мобілізація. Причому провести її треба за дуже короткий термін. За попередніми підрахунками, треба призвати до лав ЗСУ по 10 тисяч людей з кожної області.
Відповідну заяву зробив майор ЗСУ Єгор Чечеринда в ефірі "24 каналу". За його словами, в України дуже довго йде обговорення нового закону про мобілізацію. Й поки Сили оборони чекають на його ухвалення, загарбники навчаються й стають більш професійними.
"З огляду на масштаби нашої країни, якщо розглянути області і відкинути окуповані регіони, залишається 23. 250 тисяч (потрібно у війську - ред.) – значить по 10 тисяч людей з кожного регіону. Я думаю, це та кількість людей, яку можна мобілізувати за кілька місяців", – сказав військовий.
Чечеринда додав, що у нас достатньо велика країна й багато патріотичних людей призовного віку. Тож закрити цю потребу буде не важко. Що стосується ухилянтів, які тікають за кордон, то їх, на думку військового, потрібно записувати у ряди злочинців.
"В нас, на жаль, зникла ця патріотична теза, що чоловік має захистити родину, місто, державу. У нас перестало бути модним бути захисником. В окремих випадках є. Але немає загальнонаціонального духу. Натомість модно бути ухилянтом. Я бачу відео як вести себе на ВЛК, як перепливти Тису, скільки заплатити за довідку. Ухилянство – це злочин в умовах війни", – наголосив майор ЗСУ.
Новий закон про мобілізацію пройшов перше читання. Загалом за його прийняття проголосувало 243 народних обранці без пропозицій Комітету. Правки в документ можна внести до 21 лютого, а після цього він надійде на друге читання.
Документ доволі суперечливий і передбачає зниження призовного віку з 27 до 25 років, створення електронного кабінету на базі реєстру "Оберіг", скасування строкової військової служби і запровадження базової військової підготовки, а ще багато інших моментів.
У новому законопроєкті про мобілізацію вказаний перелік осіб, які не підлягають призову. Серед них залишилися нардепи, студенти, інваліди всіх груп та ті, хто виховує трьох дітей. Судді та особи, хто має загиблих родичів, також звільнені від призову.
Варто зазначити, що згідно з законом, підписаним Володимиром Зеленським, строк воєнного стану та мобілізації в Україні подовжено до 13 травня 2024 року.
Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.