Мін'юст виступає за мобілізацію ув'язнених - Малюська

Міністр хоче прирівняти ув’язаних та звичайних громадян до мобілізації в армію

Малюська
Малюська: Ми пропонуємо радикальніші кроки

У середу, 14 лютого, міністр юстиції України Денис Малюська під час телемарафону заявив про необхідність залучення до оборони країни усіх спроможних громадян, включно з тими, хто раніше мав проблеми із законом. Міністр хоче прирівняти ув'язнених та звичайних громадян до мобілізації в армію.

За словами міністра, Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки повинні визначати придатність кожного громадянина до служби. За його словами, місія оборони держави не повинна бути обмежена минулими помилками чи судимостями.

"Ми пропонуємо радикальніші кроки і в першу чергу хотів би одразу погодити термінологію. Не питання про те, щоб дозволити їм (раніше засудженим – ред.) служити в армії, чи скільки охочих, ніхто їх не планує запитувати, принаймні наша така позиція. Це обов’язок кожного громадянина – захищати державу. І те, що громадянин колись вчинив злочин і отримав якесь покарання (не обов’язково в’язницю, це може бути інше покарання), зараз він на волі вже кілька років або і завжди був на волі – це не привід для того, щоб батьківщину не захищати", – каже міністр.

Малюська також звернув увагу на важливість інтеграції цих громадян в оборонні зусилля, аргументуючи, що попередні помилки не повинні ставати перешкодою для виконання громадянського боргу. Наразі у Мін'юсті розглядають десятки тисяч людей, які можуть долучитися до оборони, і не бачать причин, чому вони не повинні це робити.

Спеціальний механізм придатності для ув'язнених 

Міністр юстиції також розповів, що тривають обговорення щодо залучення до служби тих, хто наразі відбуває покарання за ґратами. Він зазначив, що для них розроблять спеціальний механізм визначення придатності до участі в обороні держави.

"Це наша позиція і це ми будемо просити депутатів підтримати. Йдеться про десятки тисяч людей. Відверто не розумію, чому усі зобов’язані захищати державу і це почесний обов’язок, а той, хто колись давним давно вчинив якійсь злочин навіть найдрібніший (ДТП порушив, яке спричинило середньої тяжкості ушкодження), чому він раптом батьківщину захищати не зобов’язаний. Це наш підхід", – каже він.

За словами очільника міністерства тривають перемовини й щодо тих, хто завжди був на волі, зараз перебуває на волі, а також тих, хто ув’язнений. Він заявив, що вже ведуться переговори з владою на цю тему.

"Інший підхід ми зараз напрацьовуємо, будемо так само радитися з народними депутатами, з комітетом, з Міністерством оборони щодо тих, хто ув’язнений. І в цьому випадку механізм буде трішки інший... Ми хочемо надати можливість ТЦК визначати, хто їм потрібний, хто їм не потрібен", – повідомив Денис Малюська.

Проєкт закону про мобілізацію залишається каральним, і це - "сумна необхідність": які саме норми викликають сумніви у політтехнолога Андрія Золотарьова, дивіться у відео Інформатора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube