Окрім цього, знижується кількість поляків, які стурбовані можливою ядерною загрозою з боку Росії — нині таких 51%, порівняно з 77% на початку війни
Поляки передумують приймати біженців з України. Хоча понад половина мешканців Польщі підтримують такі дії, все ж це найнижчий показник з початку повномасштабної війни РФ проти України. Чіткі розбіжності помітні і щодо декларованих противників цього рішення. Більшість поляків також підтримують повернення українських чоловіків призовного віку на батьківщину.
Такі дані випливають з останнього опитування, проведеного Національним статистичним бюро Польщі (CBOS), пише Euractiv. 53 відсотки респондентів виступають за те, щоб і надалі приймати людей, які тікають від війни, спричиненої Росією.
Опитування наголошує на великих змінах настроїв серед поляків, нагадуючи результати березня 2022 року, тобто перших тижнів після повномасштабного вторгнення військ Володимира Путіна в Україну. Тоді 94 відсотки підтримали прийняття біженців з України. Наступного року цей показник залишився на рівні 80%.
Перший обвал був зафіксований навесні 2023 року, коли відбулася зернова криза. Тоді одразу 40% поляків виступили проти прийому біженців. Для порівняння – у березні 2022 року було лише 3% поляків.
Водночас поляки прагнуть повернення українських чоловіків призовного віку до своєї країни. Дві третини респондентів (67%) вважають, що Польща має відправляти їх назад для виконання військового обов'язку, тоді як лише 22% висловилися проти.
Окрім цього, знижується кількість поляків, які стурбовані можливою ядерною загрозою з боку Росії — нині таких 51%, порівняно з 77% на початку війни.
Головний дипломат Польщі Радослав Сікорський запропонував скасувати соціальні виплати для українських чоловіків призовного віку, які отримали прихисток у країнах ЄС, як біженці від війни. Такий крок, на його думку, стимулюватиме повернення в Україну сотень тисяч чоловіків, які втекли від мобілізації та виїхали за кордон незаконно.
З 1 жовтня 2024 року українські біженці в Польщі втратять право на деякі дитячі виплати. Це пов'язано з новими змінами в державних програмах соціальної допомоги. Польща, яка надає тимчасовий захист майже мільйону українців, запроваджує нову програму "Активний батько".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.