На думку Радослава Сікорського, скасування виплат чоловікам призовного віку у Європі стимулюватиме їх повернення в Україну
Головний дипломат Польщі Радослав Сікорський запропонував скасувати соціальні виплати для українських чоловіків призовного віку, які отримали прихисток у країнах ЄС, як біженці від війни. Такий крок, на його думку, стимулюватиме повернення в Україну сотень тисяч чоловіків, які втекли від мобілізації та виїхали за кордон незаконно.
Пропозицію про скасування соцвиплат чоловікам-біженцям у Європі оголосив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорських у ході Ялтинської європейської стратегії, пише французька газета Le Monde. Польський міністр підкреслив, що така ідея стимулюватиме чоловіків з України їхати додому й допомагати воювати з РФ.
"Припиніть соціальні виплати чоловікам призовного віку. Переховування від призову – це не привід для фінансової допомоги. Просто припиніть їм платити", — закликав Сікорський.
При цьому міністр додав, що у Польщі чоловіки призовного віку, які втекли від мобілізації, таку допомогу не отримують, на відміну від багатьох інших країн Євросоюзу, де вони зареєстровані як біженці й користуються фінансовою підтримкою.
Сікорський додав, що отримувати соціальні виплати в обмін на "не призов на військову службу, не є правом людини". Зі свого боку його український колега Андрій Сибіга заявив, що цілком погоджується з пропозицією польського міністра.
До слова, Сікорський вже закликав перестати підтримувати фінансово українських біженців, зокрема й у Польщі. За його словами, фінансова допомога значно знижує мобілізаційний потенціал серед українських чоловіків та жінок, які, на думку Сікорського, швидше повертатимуться додому, якщо не отримуватимуть грошей у ЄС.
"Якщо вони перебувають під захистом ЄС як біженці, вони отримують 200 євро на місяць на кожну дитину, зараховану в польській системі. У Західній Європі вони отримують інші допомоги. Ми не повинні субсидувати непокору", — заявляв Сікорський.
Часті та тривалі відключення світла, які гостро відчували українці у липні 2024 року, значно пришвидшили міграційні процеси в країні. Лише за один місяць за кордон виїхало понад 160 тисяч осіб. Від початку року кількість тих, хто покинув власні домівки, сягнула 400 тисяч громадян.
Близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни. Таку думку висловив народний депутат Вадим Галайчук. Головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.