"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Уряд Польщі вирішив внести зміни в програмах соціальної допомоги
З 1 жовтня 2024 року українські біженці в Польщі втратять право на деякі дитячі виплати. Це пов'язано з новими змінами в державних програмах соціальної допомоги. Польща, яка надає тимчасовий захист майже мільйону українців, запроваджує нову програму "Активний батько".
Програма передбачає підтримку для сімей. Проте ці нові виплати будуть доступні лише громадянам Польщі, країн ЄС, США та іноземцям із посвідкою на проживання, які мають доступ до ринку праці. Про це повідомляє портал uapl.info.
Однією з ключових змін є скасування для українських біженців таких виплат, як субсидія на ясла та допомога "Сімейний опікунський капітал", які раніше покривали до 12 тисяч злотих на другу та наступну дитину в сім'ї. Нові виплати, такі як "Активні батьки на роботі" і "Активні вдома", не поширюватимуться на українців, які приїхали до Польщі через війну.
Проте українські біженці можуть отримати допомогу на відвідування ясел ("Активні в яслах") за умови, що вони проживали в Польщі понад 365 днів зі статусом UKR. Ця допомога призначена для покриття витрат на догляд за дитиною в яслах або подібних закладах і може досягати 1500-1900 злотих на місяць залежно від стану здоров'я дитини.
Заявки на цю пільгу можуть подаватися лише електронно з 1 жовтня 2024 року. Виплата триватиме до кінця навчального року, коли дитині виповниться 3 або 4 роки (якщо є труднощі з дошкільною освітою).
Раніше ми писали, що Департамент соціального страхування Естонії планує змінити умови надання одноразової допомоги на оренду житла для українських біженців. З 11 вересня естонська влада буде надавати цю допомогу тільки тим українським біженцям, які нещодавно прибули до країни. Наразі така компенсація доступна всім українським біженцям, які приїхали до Естонії з 24 лютого 2022 року та отримали тимчасовий захист. Розмір разової виплати може досягати 1200 євро.
Водночас уряд Швеції виступає з ініціативою збільшити виплати для тих біженців, які будуть повертатися на Батьківщину. Це стосується й українців. З 2026 року мігранти у Швеції, які вирішать повернутися у рідну країну, зможуть отримати близько 34 тисяч євро допомоги на це.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.