Він виступив у парламенті
Верховна рада призначила Андрія Пишного головою Національного банку України. За відповідну постанову проголосували 290 народних депутатів. Пишний був присутній на засіданні парламенту.
Про його призначення повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Голосування по фракціях та групах: "СН" – 212; "Європейська солідарність" – 0; "Батьківщина" – 13; "Платформа за життя та мир" – 17; "За майбутнє" – 6; "Голос" – 5; "Довіра" – 18; "Відновлення України" – 12; позафракційні – 7.
"Вітаю Андрія Пишного на посаді голови НБУ. Впевнений, що спільна робота Уряду та Національного банку гарантує макроекономічну стабільність, керованість процесами та забезпечить Збройні сили ресурсами для виконання головного завдання — звільнення нашої землі від окупантів", - сказав Шмигаль.
Як пише перший заступник голови податкового комітету ВРУ Ярослав Железняк, під час виступу в залі Пишний наголосив, що для залучення від міжнародних партнерів коштів на покриття дефіциту у понад 30 мільярдів доларів на рік Україні потрібна співпраця з МВФ. Вже призначений голова НБУ висловився на підтримку облікової ставки у 25% та впроваджених на час воєнного стану обмежень. Він зауважив, що офіційний курс НБУ наразі адекватний і відповідає поточним економічним реаліям. Інші тези з його виступу:
Як пише "Чесно", Пишний народився 26 жовтня 1974 в селі Доброводи Збаразького району Тернопільської області. Був народним депутатом, заступником секретаря РНБО, працював у банківській сфері. У березні 2014 став головою правління "Ощадбанку". Входить до групи Єрмака — Макфола з розробки пакета санкцій проти рф, виступає за визнання росії державою-терористом. Більше детально ми писали про нього тут.
У вівторок, 4 жовтня голова НБУ Кирило Шевченко повідомив про своє рішення піти з посади. Він пояснив, що пов'язано з проблемами зі здоров’ям. Шевченко звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням прийняти його відставку. Пізніше, 5 жовтня Зеленський вніс до Верховної ради подання на звільнення Шевченка з посади голови НБУ. Це рішення підтримали народні депутати. Згодом НАБУ і САП повідомили Шевченку про підозру. За версією слідства, він причетний до розкрадання понад 206 мільйонів гривень "Укргазбанку". Епізоди стосуються періоду його перебування на посаді голови правління цього банку. У відповідь Шевченко розповів про майже дворічний політичний тиск.
Нагадаємо, українцям заборонили переказувати гроші з гривневих карток на закордонні. Крім того, голова НБУ Кирило Шевченко подав у відставку та пояснив причину свого рішення.
Також Інформатор писав, як отримати спадщину на вклад у банку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.