Парламент призначив нового голову Нацбанку Пишного

Він виступив у парламенті

Парламент призначив нового голову Нацбанку Пишного

Верховна рада призначила Андрія Пишного головою Національного банку України. За відповідну постанову проголосували 290 народних депутатів. Пишний був присутній на засіданні парламенту. 

Про його призначення повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Голосування по фракціях та групах: "СН" – 212; "Європейська солідарність" – 0; "Батьківщина" – 13; "Платформа за життя та мир" – 17; "За майбутнє" – 6; "Голос" – 5; "Довіра" – 18; "Відновлення України" – 12; позафракційні – 7.

"Вітаю Андрія Пишного на посаді голови НБУ. Впевнений, що спільна робота Уряду та Національного банку гарантує макроекономічну стабільність, керованість процесами та забезпечить Збройні сили ресурсами для виконання головного завдання — звільнення нашої землі від окупантів", - сказав Шмигаль. 

Як пише перший заступник голови податкового комітету ВРУ Ярослав Железняк, під час виступу в залі Пишний наголосив, що для залучення від міжнародних партнерів коштів на покриття дефіциту у понад 30 мільярдів доларів на рік Україні потрібна співпраця з МВФ. Вже призначений голова НБУ висловився на підтримку облікової ставки у 25% та впроваджених на час воєнного стану обмежень. Він зауважив, що офіційний курс НБУ наразі адекватний і відповідає поточним економічним реаліям. Інші тези з його виступу:

  • НБУ бачить недостатню дієвість монетарної трансмісії.
  • Щодо продажу облігацій НБУ – будемо розбиратися.
  • Я вітаю заяву Мінфіну про необхідність відмови від емісійного фінансування бюджету. Але це залежить від наших міжнародних партнерів та їх підтримки.
  • Зараз (станом на 7 жовтня) наші золотовалютні резерви становлять вже понад 24 млрд доларів. За останній тиждень вони покращились навіть від початку жовтня.

Що відомо про Пишного

Як пише "Чесно", Пишний народився 26 жовтня 1974 в селі Доброводи Збаразького району Тернопільської області. Був народним депутатом, заступником секретаря РНБО, працював у банківській сфері. У березні 2014 став головою правління "Ощадбанку". Входить до групи Єрмака — Макфола з розробки пакета санкцій проти рф, виступає за визнання росії державою-терористом. Більше детально ми писали про нього тут.

На фото Андрій Пишний 
На фото Андрій Пишний 

Звільнення голови Нацбанку Шевченка

У вівторок, 4 жовтня голова НБУ Кирило Шевченко повідомив про своє рішення піти з посади. Він пояснив, що пов'язано з проблемами зі здоров’ям. Шевченко звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням прийняти його відставку. Пізніше, 5 жовтня Зеленський вніс до Верховної ради подання на звільнення Шевченка з посади голови НБУ. Це рішення підтримали народні депутати. Згодом НАБУ і САП повідомили Шевченку про підозру. За версією слідства, він причетний до розкрадання понад 206 мільйонів гривень "Укргазбанку". Епізоди стосуються періоду його перебування на посаді голови правління цього банку. У відповідь Шевченко розповів про майже дворічний політичний тиск.

Нагадаємо, українцям заборонили переказувати гроші з гривневих карток на закордонні. Крім того, голова НБУ Кирило Шевченко подав у відставку та пояснив причину свого рішення.

Також Інформатор писав, як отримати спадщину на вклад у банку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube