Голова НБУ Кирило Шевченко подав у відставку та пояснив причину свого рішення

Читать на русском

Він звернувся до президента з проханням прийняти відставку

Читать на русском
Голова НБУ Кирило Шевченко подав у відставку та пояснив причину свого рішення

Він звернувся до президента з проханням прийняти відставку

У вівторок, 4 жовтня, керівник Національного банку України Кирило Шевченко повідомив, що йде у відставку. Він пояснив, що таке рішення він ухвалив через проблеми зі здоров’ям. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу НБУ

«Друзі, через причини, пов’язані зі здоров’ям, які я не можу й надалі ігнорувати, прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду голови Національного банку України», — заявив він.

Шевченко також додав, що вже звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням прийняти його відставку.

Що цьому передувало

У липні 2020 року Шевченка призначили головою НБУ. Це сталося після гучного скандалу зі звільненням попереднього голови НБУ Якова Смолія, який оголосив про відставку через політичний тиск зі сторони влади.

Останнім часом між НБУ та Міністерством фінансів точилася публічна дискусія навколо обсягів "друку" гривні. У регуляторі наполягали на тому, аби обсяги емісії зменшувалися, аби це не створювало загрози для розгортання інфляції. Для цього там переконували Мінфін підвищити ставки за облігаціями уряду.

Розмови про можливу відставку голови НБУ розпочалися в середині літа 2021 року. Тоді із НБУ звільнили 30% топ-менеджерів. Кирило Шевченко називав цю хвилю звільнень із НБУ "спробою чинити політичний тиск" на регулятора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.