Українцям заборонили переказувати гроші з гривневих карток на закордонні

Читать на русском

НБУ оновив валютні обмеження

Читать на русском
Українцям заборонили переказувати гроші з гривневих карток на закордонні

НБУ оновив валютні обмеження

Національний банк України поновив заборону на перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків. Заборона на Р2Р-перекази почне діяти з 5 жовтня. Українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку України. Дозвіл на Р2Р-перекази за кордон з гривневих платіжних карток, ухвалений у квітні, дав змогу українцям підтримати під час найважчого періоду своїх близьких, які вимушено переїхали в інші країни через повномасштабну агресію рф.

"Водночас після понад семи місяців воєнного стану роль такого інструмента для підтримання громадян за кордоном зменшується, а ризики його використання, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, збільшуються", - йдеться у повідомленні.

У Нацбанку звертають увагу, що українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів. Крім того, НБУ та дозволив із 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів.

Також громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта. Крім того, зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тисяч гривень (в еквіваленті), який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до quasi cash.

Р2Р-перекази - це грошовий переказ з картки відправника на карту. Під час цієї операції списується відповідна сума коштів з однієї банківської картки та зараховується на іншу.

Дефіцит готівкової валюти у банках 

У деяких банках виникла тимчасова нестача готівкової іноземної валюти. Дефіцит виник у вересні через проблеми з транспортуванням купюр. Щоб вирішити проблему Нацбанк за необхідності здійснює операції з обміну безготівкової валюти банків на готівкову валюту для підкріплення кас банківських установ. Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову відбулася 7 вересня. За словами заступника голови Національного банку Юрія Гелетія, поточна нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою. НБУ стежить за ситуацією та має достатньо готівкової валюти, щоб підтримувати готівкову валютну ліквідність банківської системи на належному рівні для задоволення потреб українців. Банкам рекомендували збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб уникнути відповідних труднощів у майбутньому. 

Нагадаємо, в Україні активізувались шахраї, які маскуються під банки і обіцяють грошову допомогу. Крім того, "ПриватБанк" попереджає українців про чергову шахрайську схему під приводом виплат. 

Також Інформатор писав, що за яких умов курс долара підвищать до 50 гривень і скільки грошей дадуть Україні у 2022 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.