Ощадбанк заблокував картку волонтерки через перевищення лімітів - реакція фінустанови

За словами жінки, вона не може користуватися коштами

Ощадбанк
Клієнтка Ощадбанку, яка займається волонтерською діяльністю, скаржиться на блокування картки через перевищення лімітів

Ощадбанк заблокував рахунок жінці, яка займається волонтерською діяльністю. Вона заповнила бланк і заяву про зняття обмежень картки для подальшої роботи з військовими. Вже минуло 2 місяці, але жодної інформації про те, що можна користуватися коштами, немає. Відповідний коментар клієнтка залишила 23 квітня під публікацією фінустанови.

За словами жінки, вона не може користуватися коштами. Ощадбанк не знімає обмеження з рахунку. 

"Це вже крик про допомогу, бо вже не знаю до кого дзвонити та звертатися. Я офіційно зареєстрований волонтер, всі документи подані до банку. Мою картку заблокували через перевищення лімітів, на що ми заповнили бланк і заяву про розблокування картки для подальшої роботи з нашими військовими. Вже пішов 2 місяць, як немає жодної інформації про те що я можу користуватися. Всі кошти, які на картці заблоковані. Зверталися на гарячу лінію, на що ніхто не дає відповіді. Сказали звернутися ще раз у відділення, також нічого не можуть пояснити. Вже просто сил немає. Що робити і коли мої рахунки будуть розблоковані?", - цікавиться жінка. 

Реакція Ощадбанку 

В Ощадбанку відреагували на коментар жінки. Там вказують, що потрібно тільки очікувати розгляд звернення, яке опрацьовується дотримуючись черги.

"Якщо ви звернулися у відділення банку та надали документи що підтверджують джерело походження коштів, потрібно тільки очікувати розгляд звернення, яке опрацьовується дотримуючись черги. Після чого працівники банку нададуть вам відповідь", - заявили в Ощадбанку. 

НБУ не продовжив регуляторне обмеження в розмірі 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізичних осіб "з карти на карту"

НБУ прийняв рішення не продовжувати дію регуляторних обмежень у розмірі 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів (також відомих як P2P, C2С) за всіма рахунками клієнтів – фізичних осіб, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб. Зазначені обмеження стимулювали напрацювання комплексних спільних рішень, спрямованих на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності, як шляхом законодавчих змін, так і через саморегулювання ринку, шляхом підписання відповідного Меморандуму. За час дії регуляторних обмежень:

  • був ухвалений та почав діяти Закон України від 08.10.2024 року № 3994-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій НБУ з державного регулювання ринків фінансових послуг" на основі законопроєкту № 11043, яким передбачене збільшення суми штрафів до порушників платіжного законодавства;
  • був розроблений та підписаний за координації банківських асоціацій Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг, до якого приєдналася абсолютна більшість банків, які обслуговують роздрібних клієнтів, та надавачі платіжних послуг, які мають ліцензію на ведення розрахункових рахунків роздрібних клієнтів;
  • банки та небанківські надавачі платіжних послуг продовжують поліпшувати роботу систем моніторингу платіжних операцій відповідно до вимог і рекомендацій НБУ;
  • з боку правоохоронних органів ведеться активна робота щодо виявлення та припинення злочинних схем. До прикладу, Бюро економічної безпеки нещодавно викрило мережу, яка нараховувала понад чотири тисячі осіб-дропів;
  • НБУ напрацював концепцію реєстру осіб, що потребують посиленого контролю платіжних операцій. Пропозиція буде надіслана відповідному комітету Верховної Ради для подальшого розгляду у квітні.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube