За словами чоловіка, Ощадбанк обмежив користування рахунком
Клієнт Ощадбанку не може користуватися коштами на рахунку. На картку наклали обмеження через фінансовий моніторинг. Відповідний коментар він залишив 14 квітня під публікацією фінустанови.
За словами чоловіка, Ощадбанк обмежив користування рахунком. Він надав всі документи до відділення, але це не допомогло.
"Доброго дня, не знаю куди звернутись ще, тому пишу до вас, мою картку обмежили в використанні щодо питання до мене фінмоніторингу банку, надав всі документи на відділення, все легально і прозоро. Пройшло більше ніж 14 днів, рішення не має, мені потрібні мої кошти, а я не можу ними скористатися і термінів ніхто не озвучує. Прошу посприяти у скорішому вирішенні. Дякую", - розповів чоловік.
В Ощадбанку відреагували на коментар чоловіка. Там вказують, що здійснюють свою діяльність в рамках чинного законодавства України, а також відповідно до загальноприйнятих міжнародних правил і норм.
"Ощадбанк здійснює свою діяльність в рамках чинного законодавства України, а також відповідно до загальноприйнятих міжнародних правил і норм. Банк вживає заходів у сфері запобігання та протидії (легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення), що включають проведення первинного фінансового моніторингу. Оскільки ви вже подали документи банку для аналізу та перевірки банк уважно ознайомиться з ними та прийме рішення, результат якого буде повідомлено співробітникам відділення, де було подано заяву. Опрацювання документів відбувається в міру їх надходження та дотримуючись черги, тож прискорити розгляд не можливо", - заявили в Ощадбанку.
Фінмоніторинг здійснюється на двох рівнях: первинному та державному. З первинним фінансовим моніторингом фізичні та юридичні особи можуть зіткнутися, наприклад, під час взаємодії з банками, іншими фінансовими установами, нотаріусами, суб’єктами аудиторської діяльності. На первинному рівні проводиться перевірка фінансових операцій та їх сторін. Про це йшлося у публікації Економічної правди.
На державному рівні фінмоніторинг здійснюють НБУ, Мінфін, Мін'юст, НКЦПФР, Мінцифри та Державна служба фінансового моніторингу. Ці державні органи встановлюють вимоги до здійснення перевірок фінансових операцій та клієнтів на первинному рівні та контролюють суб'єктів первинного фінмоніторингу.
Фінмоніторинг проводиться щодо порогових та підозрілих операцій (діяльності). Щоб визначити, чи є операція пороговою, потрібно встановити, чи платежі за такою операцією дорівнюють чи перевищують 400 тис. грн (у певних випадках – 55 тис. грн), а також одну з ознак (наприклад, КБВ сторони фінансової операції має громадянство держави-агресора або фінансова операція проводиться готівкою).
Щоб визначити, чи фінансова операція (діяльність) є підозрілою, суб'єкти первинного фінмоніторингу оцінюють, чи може вона бути результатом злочинної діяльності або мати відношення до фінансування тероризму чи поширення зброї масового знищення. Якщо суб'єкт первинного фінмоніторингу встановить ознаки порогової або підозрілої операції, він зобов'язаний провести ретельну перевірку відомостей про клієнта чи отримувача операції та ухвалити відповідне рішення.
Якщо під час перевірки встановлені порушення або підозра в порушенні законодавства, до осіб (фізичних або юридичних) можуть бути застосовані спецзаходи впливу або відповідальності (наприклад, замороження активів компанії, які пов'язані з тероризмом, чи ліквідація за рішенням суду компанії, яка легалізувала доходи). Крім того, посадові особи компаній та інші фізособи можуть бути притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.