"Операція відплати" не спрацювала. Міноборони РФ розкритикували за фейки про втрати ЗСУ у Краматорську

В Росії піддали критиці Міноборони за те, що воно поширило фейкову заяву про "операцію відплати" у Краматорську

"Операція відплати" не спрацювала. Міноборони РФ розкритикували за фейки про втрати ЗСУ у Краматорську
Міноборони РФ розкритикували за фейки про втрати ЗСУ у Краматорську

Фейкова "операція відплати" Міноборони РФ у Краматорську посилила шквал критики у бік російського військового командування. У неї не схотіли вірити навіть пропагандисти.

Як пишуть аналітики ISW, 8 січня Міноборони РФ оголосило, що російські сили провели "операцію відплати" проти українських військ у відповідь на удар по Макіївці, внаслідок якого загинуло до 400 мобілізованих солдатів. Міноборони Росії помилково заявило, що удару у відповідь було завдано по кількох пунктах тимчасової дислокації ЗСУ в Краматорську Донецької області, в результаті якого нібито загинули понад 600 українських військовослужбовців.

Журналісти побували на місці удару в Краматорську та заявили, що він припав порожній школі. Декілька російських військкорів і блогерів негативно відреагували на заяву Міноборони Росії, вказавши, що відомство часто пред'являє фейкові заяви.

"Пропагандисти розкритикували російське військове керівництво за те, що воно сфабрикувало історію, щоб "помститися" за удар по Макіївці, замість того, щоб покласти на себе відповідальність за втрати", - зазначають аналітики.

Експерти повідомили, що застосування Міноборони Росії схеми подання скарг та відплати до багатьох своїх операцій створило негативний зворотний зв'язок із видатними представниками провоєнного російського інформаційного простору. На початку масованої кампанії ударів по критично важливій інфраструктурі України в жовтні 2022 року Міноборони Росії використало аналогічне формулювання "відплати" проти ударів по мосту через Керченську протоку та іншу російську інфраструктуру.

Міноборони Росії частково використало це формулювання, щоб пом'якшити вимоги з боку провоєнної спільноти "помститися" за дії України, але спровокувало безліч відповідей від військових блогерів з описом інших випадків, за які відомство має однаково "помститися".

Таким чином, Міноборони Росії створило петлю негативного зворотного зв'язку, в якому вона намагається реагувати на успіхи українських наступальних дій. Реакція Міноборони Росії на удар по Макіївці вкотре відкрила можливість для рішучої критики російського військового керівництва щодо ведення війни, зазначають в ISW.

Пригожин намагається приховати реальні цілі у Бахмуті

Фінансист "ПВК Вагнера" Євген Пригожин спробував виправдати важливість шахт навколо Бахмута та Соледара, заявивши, що вони мають "унікальні та історичні захисні споруди", які діють як "мережа підземних міст". Однак ці твердження є хибними.

На думку аналітиків, заяви Пригожина, ймовірно, є спробою пояснити повільний темп просування "Вагнера" навколо Бахмута, але також може частково пояснити його багатомісячну та дорогу рішучість встановити контроль над територією. Колишній російський офіцер та блогер розкритикував Пригожина та російських командирів, заявивши, що всі знали про існування цих шахт при розробці плану наступу, і відкинув твердження про наявність у цьому районі історичної зброї.

Блогер зазначив, що навіть якщо війська захоплять Соледар, Пригожин та російські військові програють стратегічно через те, що кинуть свої найкращі сили у бій на виснаження. Пригожин також продовжує публічно вступати до лав обраних російських губернаторів, прагнучи посилити свій вплив і просувати свої особисті інтереси в Росії. Губернатор Курської області Роман Старовойт відвідав тренувальну базу "Вагнера". Російські ЗМІ стверджували, що Старовойт навіть отримав пропозицію підписати контракт із "Вагнером", від якого він відмовився через свої громадянські обов'язки.

Деякі російські ЗМІ навіть представили візит Старовойта на полігон як приклад поведінки для російського політика, що ще більше підвищило імідж Пригожина як патріотичного лідера воєнного часу в російському інформаційному просторі. Ймовірно, Пригожин намагається заручитися підтримкою легалізації "Вагнера" у Росії, вважають аналітики. Раніше у Білому домі заявили, що Пригожин зацікавлений у тому, щоб взяти під контроль родовища в районі Бахмута.. Зокрема, соляні та гіпсові шахти.

Бої за Бахмут та Соледар

У Донецькій області найнапруженішими ділянками фронту залишаються Бахмут та Соледар. За даними ISW, які підтверджуються опублікованими фотографіями з можливістю прив'язки до місцевості, ЗСУ все ще утримують більшу частину Соледара, хоча бої ведуться вже в межах населеного пункту. Також окупанти намагаються просуватися у Покровського та Спірного, а також у районі Клинового.

Нагадаємо, Міністерство оборони РФ назвало ракетний удар по Краматорську вночі 8 січня "операцією помсти" за удар по місцю дислокації російських військових у Макіївці у новорічну ніч. Однак в ЗСУ спростували ці заяви, показавши фото наслідків обстрілу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube