Шахраї після отримання передоплати за неіснуючий товар намагаються привласнити всі кошти з рахунку покупця
Коли ви купуєте в інстаграмі чи на не спеціалізованих торговельних майданчиках, завжди є ризик зіткнутися із шахраями. Купуйте на перевірених сайтах та майданчиках, призначених для онлайн-покупок. Якщо ви все ж таки обираєте для здійснення покупок інтернет-магазини в інстаграмі, уважно проаналізуйте їх сторінки. Про це повідомляє НБУ в рамках кампанії #ШахрайГудбай.
Зверніть увагу на:
Це лише поверхові ознаки сторінок шахрайських інтернет-магазинів в інстаграмі. Деякі шахрайські магазини можуть добре приховувати свою діяльність та мати велику історію публікацій.
Шахраї після отримання передоплати за неіснуючий товар намагаються привласнити всі кошти з рахунку покупця. Приклад такої ситуації: покупець знаходить магазин одягу в інстаграмі, обирає потрібний товар, отримує консультацію та домовляється про доставку та оплату. Після того, як покупець оплачує товар, через певний час шахраї повідомляють, що товару необхідного розміру немає, тому вони повернуть кошти. Щоб повернути кошти, кажуть покупцю про те, що слід авторизуватися на сайті інтернет магазину та ввести всі реквізити своєї картки. У такий спосіб шахраї не лише крадуть гроші за товар, який не надсилають, а й привласнюють гроші з картки покупця. Щоб захиститися,
Купуєте в інтернеті – надавайте перевагу післяплаті. Також будьте уважними до сайтів, де купуєте та оплачуєте товар. Шахраї створюють сайти-клони, полюючи на повні реквізити карток, коди та паролі. Якщо ви ввели реквізити картки і зрозуміли, що сайт шахрайський, негайно заблокуйте картку (зателефонуйте на гарячу лінію банку, зазначену на звороті картки, або зверніться до банку через інтернет-банкінг) та зверніться до кіберполіції онлайн.
Як раніше повідомляв Інформатор, У межах кампанії #ШахрайГудбай Мінсоцполітики разом із Нацбанком, Кіберполіцією та Держспецзв'язку ділиться порадами, як розпізнати шахраїв і не потрапити в пастку. Зокрема Інформатор наводить основні правила захисту від шахраїв ваших банківських карток.