Навіть якщо людина не усвідомлює своєї участі у злочині, вона все одно може бути притягнута до кримінальної відповідальності за співучасть у незаконних діях або фінансуванні тероризму
«Грошові мули» або «дропи» — люди, які за винагороду надають свої картки або рахунки в користування іншим. Вони відгукуються на пропозиції на кшталт «здати картку в оренду» за 1000 грн на день чи «допомогти з переказами» і часто не підозрюють, що стають частиною злочинної схеми. А в цей час їхні картки або рахунки використовуються, наприклад, для шахрайства або нелегальних азартних ігор. Про це повідомляє Мінсоцполітики в рамках кампанії #ШахрайГудбай.
Насамперед остерігайтеся підозрілих операцій, у яких:
Шахраї використовують чужі картки та рахунки для незаконних дій (шахрайство, тероризм, торгівля людьми, наркотиками та інші тяжкі злочини). Гроші переказують через різні рахунки, щоб приховати їхнє походження, водночас злочинці залишаються в тіні. Власник платіжної картки та банківського рахунку в такій схемі стає співучасником злочину, навіть якщо він цього не усвідомлює.
Стати "грошовим мулом" можна неусвідомлено, тож, якщо ви на якомусь етапі зрозуміли, що встигли погодитися на схожу пропозицію і надали дані своєї картки/рахунку шахраям, слід звернутися до Кіберполіції, залишивши заяву на сайті або зателефонувавши за номером: 0 800 505 170. Також негайно зверніться до банку та заблокуйте рахунок.
Як раніше повідомляв Інформатор, У межах кампанії #ШахрайГудбай Мінсоцполітики разом із Нацбанком, Кіберполіцією та Держспецзв'язку ділиться порадами, як розпізнати шахраїв і не потрапити в пастку. Зокрема Інформатор наводить основні правила захисту від шахраїв ваших банківських карток.