Обираємо червону ікру для новорічного столу: ніколи не беріть банки з такими ознаками!

Попри те, що червона ікра має тривалий термін придатності, перевіряйте його та уважно оглядайте банку

Червона ікра до новорічного столу
Червона ікра до новорічного столу

Традиційно до новорічного столу багато українців купують червону ікру. Як не помилитися, купуючи цей недешевий продукт? Як правильно читати написи на упаковці? Про що каже незвично низька ціна? На ці питання Інформатору відповів заступник Генерального директора з комерційних питань "ЕКО МАРКЕТ" Данило Майстренко

Як правильно читати позначення на упаковці червоної ікри

Консерванти. Напевно, ви помічали, що у складі ікри часто є два консерванти Е200 (сорбінова кислота) і Е211 (бензоат натрію) – це антисептичні компоненти, які не можуть використовуватися один без одного. Їх використання в ікрі не повинно перевищувати 0,01%, тоді вони не завдадуть шкоди організму. Часто на банці ікри можна зустріти вказівку консерванту Е422 (харчовий гліцерин). Його використовують для того, щоб ікринки не злипалися. Також є ще один консервант – Е239 (уротропін). Але багато країн і, зокрема, Україна відмовилися від його використання, оскільки дослідження показали, що він шкодить організму.


Сортність. На банках червоної ікри є вказівка сорту: 

  • Перший сорт – це ікра одного виду риб. Ікринки чисті, цілі та без плівки та згустків. Допускається якась кількість ікринок, що лопнули, але незначна. Якщо набрати ікру чайною ложкою, то ікринки повинні добре відокремлюватися один від одного та бути вологими. В ікрі першого сорту не допускається використання олії. Вміст кухонної солі має бути від 4-6%, а консервантів Е200, Е211 не більше 0,1%.
  • Червона ікра 2 типу – це асорті з декількох видів лососевих, відповідно, ікринки будуть не однаковими за розміром, буде траплятися значна кількість ікринок, які лопнули, а кількість солі становить від 4 до 7%, тобто є ймовірність, що така ікра буде солоною. У складі також є олія, а кількість консервантів Е200, Е211 така, як і в першому сорті.

Склад. На банці має бути зазначений вид або види риби, з якої її виготовили та наявність консервантів. Кількість солі може бути не вказано, але просто знайте, що другий сорт може бути більш солоним, ніж перший.

На що звернути увагу при покупці червоної ікри?

Ціна. Під час вибору червоної ікри звертайте увагу на ціну. Незалежно від того, який сорт – перший чи другий – ікра не може коштувати дешево. Акції та знижки в супермаркетах можуть бути, але все ж таки важливо розуміти, що дуже низька ціна бути не може.

Пакування та термін придатності. Попри те, що червона ікра має тривалий термін придатності, перевіряйте його та уважно оглядайте банку. На ній не повинно бути пошкоджень, жирних слідів і вона не повинна бути здутою. Скляну банку огляньте на якість ікринок та наявність сторонніх домішок, а жерстяну добре струсіть. Якщо почуєте булькання, швидше за все, у такій ікрі багато рідини всередині.

“Для того, щоб не потрапити на підробку, купуйте ікру в спеціалізованих магазинах та супермаркетах. Довіряйте виробнику, який має гарну репутацію. В Інтернеті часті випадки продажу фальсифікату, тому не оглянувши банку ікри, не варто її купувати”, - підкреслив Данило Майстренко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube