Зупинка процесу бронювання працівників через аудити створює ризик для діяльності великих підприємств, особливо в металургії та гірничодобувній галузі, заявив голова Федерації металургів Сергій Біленький
Бронювання працівників повинно продовжуватись, навіть коли проводиться аудит підприємств, які раніше були визнані критично важливими для економіки, зазначив голова Федерації металургів України Сергій Біленький. Він підкреслив, що призупинення бронювання створює серйозні проблеми для великих підприємств металургійної галузі. І пояснив, що ця галузь потребує стабільності у кваліфікованому робочому персоналі, зокрема й у працівниках призовного віку.
За словами Біленького, причини призупинення бронювання, ініційовані Мінекономіки, залишаються незрозумілими. Адже багато підприємств раніше було офіційно визнано критично важливими, і їм лише необхідно періодично підтверджувати цей статус. У випадку підприємств гірничо-металургійного комплексу, де високий відсоток чоловіків призовного віку, втрата спеціалістів може стати катастрофічною. Водночас він зауважив, що підготовка кваліфікованого фахівця займає роки, що унеможливлює швидку заміну мобілізованих працівників.
"Ми останнім часом працювали на межі зупинки. Підготовка фахівця для нас - це не один місяць, а щоб досягти необхідного для повноцінної роботи рівня кваліфікованого спеціаліста взагалі потрібні роки досвіду! А зараз ситуація така, що всі без виключення "білі" працівники (а у нас інших немає) під загрозою мобілізації в будь-який момент. За таких обставин значна кількість військовозобов'язаних намагається уникати офіційного працевлаштування. А ті, хто до цього багато років відпрацював у нас, починають звільнятися. Як наслідок, ми просто не зможемо забезпечити повноцінну роботу виробництв, включно з виконанням оборонних замовлень", - акцентував Біленький.
Біленький також висловив розуміння щодо необхідності аудиту, щоб уникнути зловживань у процесі надання статусу критичності підприємствам. Він наголосив, що перевірки слід проводити вибірково щодо нових заявок, тоді як підприємства, що давно працюють прозоро, мають отримати можливість продовжувати бронювання персоналу. На його думку, припинення бронювання ускладнює функціонування підприємств, зокрема виконання оборонних замовлень та сплату податків, що підриває економічний тил країни.
Нагадаємо, що процес бронювання було призупинено після урядового рішення від 8 жовтня, коли було оголошено про необхідність аудиту підприємств, які отримали статус критично важливих. Згодом уряд дозволив продовжити бронювання для працівників, які мали статус до кінця травня, однак бізнес спільнота очікує додаткових нормативних актів для стабільного поновлення процесу.
Адже функцію бронювання працівників від мобілізації в застосунку "Дія" тимчасово закрили. Вона буде недоступна до 15 листопада 2024 року. Це рішення також пов’язане з проведенням аудиту заброньованих осіб. Про це йдеться на сайті "Дії" 20 жовтня. Якщо натиснути "бронювання працівників", то з'явиться вікно, де розміщена дана інформація.
Нагадаємо, раніше українці масово отримали відстрочку до кінця мобілізації. Ми повідомляли, що президент Володимир Зеленський заявив, що професія не буде головним критерієм для бронювання від мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.