Зеленський заявив, що професія не буде головним критерієм для бронювання від мобілізації

На думку глави держави, професія не може бути ключовим критерієм при бронюванні від мобілізації, вона має бути передовсім справедливою

Володимир Зеленський, бронювання від мобілізації
Зеленський пояснив головні критерії при бронюванні від мобілізації

Президент Володимир Зеленський 18 жовтня заявив, що Україна досі працює над остаточною моделлю бронювання від мобілізації, де професія не стане головним критерієм. Він пояснив, що головна мета - забезпечити максимально справедливий підхід до економічного бронювання. Відповідні моделі має розробити Кабмін та Мінекономіки, а професій для бронювання вже визначений.

Зеленський в інтерв'ю в ефірі телемарафону пояснив, що професія не може бути головним критерієм при економічному бронюванні, бо так не забезпечується справедливий підхід до нього. Глава держави каже, що для економічного бронювання мають бути інші критерії, які гарантують рівний підхід до всіх. 

"Ті моделі, які вони показували мені, вони не зовсім справедливі. Тут складно обирати одну професію, не обирати іншу. Інші мають бути критерії. Критерієм має бути не професія", - додав Зеленський.

Президент також розповів, що Мінекономіки ат Кабінет міністрів мають розробити моделі економічного бронювання зі справедливим підходом. Відповідне доручення Зеленський вже дав.  

Окремо глава держави також торкнувся питання знищення віку мобілізації, про що останнім часом жваво дискутують у суспільстві. Зеленський розповів, що західні партнери України й справді вимагали понизити мобілізаційний вік, але Київ не погодився на цей крок. Президент додав, що жодного зниження віку мобілізації в Україні не передбачається. Він також пояснив, що численні повідомлення щодо цього питання є справжньою проблемою, бо викликають абсолютно не потрібні дискусії. 

Економічне бронювання на паузі

Уряд 8 жовтня ухвалив протокольне рішення, яким частково зупинив дію критеріїв для бронювання до 15 листопада 2024 року. Відповідний витяг з протоколу опублікувало The Page. Так, можливість надалі визначати критичні підприємства та громадські організації поки залишиться у міністерств, але буди зупинене для інших суб’єктів.

Це сталося через те, що Зеленський обурився, дізнавшись про актуальну кількість заброньованих. Їхня кількість досягла 1,5 мільйона осіб, заявила 9 жовтня Економічна правда.

До 15 листопада в Україні мають провести аудит "критичних" підприємств, які отримали такий статус від органів місцевого самоврядування. До комісії мають включити військових. Якщо підприємство виявиться "не критичним для держави", то бронювання переглянуть.

Наразі можуть бути заброньованими працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном. У кожному підприємство число заброньованих співробітників не має сягати 50% від кількості всіх працевлаштованих військовозобов'язаних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube