НАТО розглядає відправку військових в Україну через погіршення становища на фронті - NYT

Українські офіційні особи звернулися до своїх американських колег і колег з НАТО з проханням допомогти в навчанні 150 тисяч солдатів

Війська НАТО можуть направити в Україну
США вже допомагали Україні навчати війська за стандартами НАТО на полігоні в Яворові

Союзники по НАТО поступово наближаються до рішення про відправку своїх військових до України для навчання місцевих сил. Незважаючи на те, що цей крок є ще одним розмиттям попередньої "червоної лінії" і може більш безпосередньо втягнути Сполучені Штати та Європу у війну, деякі чиновники вважають такі дії неминучими. При цьому Білий дім поки що утримується від відправки навіть інструкторів і закликає своїх союзників по НАТО робити те ж саме, хоча деякі джерела стверджують, що Париж і Вашингтон дійшли згоди щодо можливості залучення наземних військ.

Як повідомляє The New York Times, Україні бракує ресурсів для навчання власних військ, особливо з огляду на погіршення ситуації на полі бою через наступ російських сил. Тому українські чиновники звернулися до своїх американських і натівських колег з проханням допомогти навчити 150 000 солдатів ближче до фронту для швидшого розгортання.

Офіційно США ще не підтримали цю ініціативу, проте голова Об'єднаного комітету начальників штабів Чарльз Браун вважає, що цей процес є неминучим. За його словами, розміщення інструкторів НАТО в Україні створює ризики для їхньої безпеки, тому необхідно буде використовувати системи ППО, які могли б бути задіяні біля фронту.

Видання нагадує, що США раніше допомагали Україні навчати війська за стандартами НАТО на полігоні в Яворові, але на початку війни ці інструктори були відкликані. Журналісти зазначають, що навчання, проведені американцями та їхніми союзниками, не завжди були успішними. Перед українським контрнаступом минулого літа американські солдати навчали українських військових у Німеччині маневреній війні, розмінуванню та іншим завданням.

"Однак навчання скоординованого використання танків, артилерії та піхоти є складним завданням, особливо за короткий 12-тижневий період", - зазначає NYT.

Перенесення навчань на територію України дозволить американським інструкторам оперативніше збирати інформацію про ситуацію на лінії фронту, що потенційно дозволить їм коригувати свої навчальні програми. Минулого місяця НАТО звернулося до генерала Крістофера Каволі з проханням розробити план допомоги Україні, знижуючи при цьому потенційні ризики. Один з американських офіційних представників повідомив у середу, що однією з можливостей може бути навчання українських військ у Львові.

Дискусії щодо введення військ НАТО в Україну

Раніше члени НАТО публічно відкидали подібні ідеї, побоюючись прямого зіткнення з Росією. Однак у лютому президент Франції Еммануель Макрон підняв питання про необхідність розгляду такого сценарію. Сам Макрон заявляв про можливість введення військ в Україну, але не надавав конкретних деталей.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск нещодавно заявив, що на території України вже присутній певний контингент представників Північноатлантичного альянсу, включаючи інструкторів і спостерігачів. Щоправда, він не уточнив, солдати яких країн і в якій кількості присутні в Україні.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда також підтвердив, що питання відправки військ НАТО в Україну будуть обговорювати на зустрічі у Парижі. Він додав, що ця ідея стала найбільш дискусійною. Дуда також повідомив, що консенсусу щодо відправлення західних військових немає. 

Зі свого боку, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив інформаційному агентству AP, що військовий альянс не планує надсилати війська НАТО в Україну, яку атакує Росія. Таке рішення має бути прийнято одноголосно всіма державами-членами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube