Політик не уточнив, солдати яких країн і в якій кількості присутні в Україні
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що в Україні вже перебуває певний контингент представників Північноатлантичного альянсу. Це інструктори та спостерігачі, які допомагають українським військовим готуватися до оборони країни. Він не уточнив, солдати яких країн і в якій кількості присутні в Україні.
Про це польський прем'єр повідомив під час спілкування з журналістами. На питання чи може ООН відправити свої війська в Україну, Туск у відповідь згадав війну в Югославії, під час якої війська ООН не прибули, але при цьому участь брали представники НАТО, які домоглися припинення війни. Польський чиновник наголосив, що ООН підходить не для війни, а для поділу.
"На даний момент, як ви знаєте, я не хочу втручатися безпосередньо, тому що не хочу посилати війська", - сказав політик.
Прем'єр-міністр підкреслив, що НАТО надає Україні безпрецедентну підтримку, без якої країні було б значно складніше протистояти російській агресії. Він зазначив, що на українській території вже перебувають військові фахівці з країн-членів НАТО, які виконують функції інструкторів, спостерігачів та інженерів. Однак, прем'єр не уточнив, солдати яких країн і в якій кількості присутні в Україні.
Днями в інтерв'ю британському тижневику "The Economist", яке вийшло раніше, президент Франції Еммануель Макрон знову порушив тему можливого відправлення західних військ в Україну. Цього разу французький лідер обумовив таке рішення двома факторами.
Раніше президент Польщі Анджей Дуда також підтвердив, що питання відправки військ НАТО в Україну обговорювати на зустрічі у Парижі. Він додав, що ця ідея стала найбільш дискусійною. Дуда також повідомив, що консенсусу щодо відправлення західних військових немає.
Зі свого боку, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив інформаційному агентству AP, що військовий альянс не планує надсилати війська НАТО в Україну, яку атакує росія. Таке рішення має бути прийнято одноголосно всіма державами-членами.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чому НАТО не зможе захистити країни Балтії від Росії. Крім того, представники НАТО висловили своє незадоволення щодо "зловмисних дій" Росії на території країн Альянсу та пообіцяли відповісти на це.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.