Закрити небо над частиною України зброєю НАТО: у Німеччині зробили несподівану заяву

Мова йде про залучення систем ППО Альянсу на західних його кордонах

НАТО та ППО
У Німеччині запропонували закрити частину неба над Україною

У Німеччині озвучили ідею про закриття неба над західною частиною України за допомогою ППО НАТО. У такому випадку протиповітряна оборона з країн Альянсу буде знищувати цілі над Україною, якщо вони надто близько наближаються до наших західних кордонів. Ідею підтримали представники декількох політичних партій Німеччини. 

Про це повідомили у FAZ. Попередньо, пропонується збивати російські повітряні цілі з території Польщі та Румунії.

У виданні зазначають, що цю ідею підтримали представники одразу декількох політичних партій Німеччини. Серед них також правлячі Вільна демократична партія (ВДП) та “Союз 90”/Зелені”. Звичайно, про обговорення на рівні усього НАТО мова поки не йде. 

Повідомляється, що саму ідею озвучив Ніко Ланге, експерт Мюнхенської ради безпеки. Разом із ним її представляв колишній заступник генсека НАТО генерал-лейтенант Хорст Генріх Браус. Вони зазначили, що використання ППО на території країн Альянсу, суміжних з Україною, буде керуватися саме представниками НАТО.

Мета такої ідеї - створити 70-кілометрову безпечну зону на кордоні з Україною. Крім того, таке рішення могло б значно зменшити навантаження на ППО України, і частину його можна було б застосувати на інших ділянках. Водночас, наразі це лише ідея, озвучена тільки в одній країні НАТО, і поки не винесена на обговорення у більш впливових колах. 

Допомога для України

За останні дні було оголошено одразу декілька пакетів допомоги для України від союзників. Так, 11 травня Велика Британія оголосила рекордний пакет на 500 млн фунтів. До нього увійдуть 4 млн боєприпасів, 1 600 ракет, а також додаткова бронетехніка і транспортні засоби для військових. 

Водночас, 10 травня США повідомили про свої плани на допомогу Україні. За розпорядженням Байдена, було виділено пакет на 400 млн доларів. До нього увійшли ракети, бронетехніка, боєприпасі, вибухівка, стрілкове озброєння, запчастини для техніки та засоби хімічного захисту.

Нагадаємо, що члени НАТО остаточно відмовляться надсилати війська до України: декларацію ухвалять в липні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube