"Слуга народу" заявив, що анонімні дописи у месенджері не мають нічого спільного зі свободою слова
Народний депутат від "слуг" Микита Потураєв виступив за блокування Telegram в Україні. Сам месенджер він назвав "помийкою". Нардеп також наїхав на всіх, хто захищає цю платформу.
Про це Потураєв написав на своїй сторінці у Facebook. Він заявив, якщо Telegram захищають задля свободи слова, спілкування, обміну інформацією, то він - "ворог такої свободи".
"Мене трошки дістала дискусія навколо "тєлєжєчькі"... Чи можна знайти баланс між захистом свободи слова, і захистом громадських та національних інтересів? Анонімні дописи не мають нічого спільного зі свободою слова. Анонімний допис завжди означав: наклеп, навіт, донос. Все. Тому, взагалі-то, питання не у Дурові з його незрозумілою кількістю громадянств, незрозумілими звʼязками з Кремлем та Лубянкою, та незрозумілим фінансуванням. Питання у тому, чи зможуть цивілізовані демократичні країни уникнути саморуйнації через неможливість розрізнити справжню свободу свідомого демоса від шабашу керованого ззовні охлоса", - заявив Потураєв.
Нардеп додав, що саме у Telegram вербують агентів, які палять автівки військових, збирають інформацію про армію, передають координати цілей, та звітують про попадання ракет. У коментарях його "цілком підтримав" голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
В Україні вже довгий час тривають дискусію щодо закриття Telegram. Наразі влада України не розглядає варіант цілковитого блокування платформи. Проблема безпеки держави полягає не в самому месенджері, а в тих пабліках, які поширюють російську пропаганду, дезінформують і загрожують безпеці українців. Зараз депутати хочуть перейти до конкретних дій.
У ЄС Telegram вважають онлайн-платформою для ультраправих, дилерів і терористів. Європа хоче обмежити масу незаконного контенту в скандальному додатку. Незабаром Бельгійський інститут поштових послуг та телекомунікацій може стати регулятором роботи Telegram на території Євросоюзу.
Нагадаємо, власників Telegram-каналів, що перешкоджають діяльності ЗСУ, почали заносити до бази Миротворець. Також повідомлялося, що Telegram дозволить урядам країн призначати перевіряючих для боротьби з фейками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.