Чи змінить затримання Дурова політику України щодо Telegram: в РНБО відповіли

Наразі роблять все, щоб зробити неможливим вплив таких месенджерів на оборону країни

Затримання Павла Дурова
Чи зміниться політика України щодо Telegram. Колаж: Інформатор

Україна не змінить політику щодо Telegram після затримання його засновника Павла Дурова у Франції. Наразі відповідні служби роблять все можливе, щоб месенджер не впливав на оборону країни. 

Про це заявив заступник голови Ради національної безпеки та оборони України Сергій Демедюк у коментарі Forbes. За його словами, цей арешт може бути частиною плану Дурова, аби звільнитися від зобов'язань перед російськими спецслужбами.

“Дуров - неймовірно розумна і обережна людина. Він повністю усвідомлював, що є переслідуваною особою у Франції, але свідомо обрав перепочинок у цій країні. Чи створює він собі алібі, як у випадку з “ВКонтакте”, чи справді усвідомлює наслідки прямої підтримки диктатора? З французьким правосуддям за певної домовленості, враховуючи, що він має французьке громадянство, він міг би прожити довше, ніж з дружбою з ФСБ”, – зазначив Демедюк.

Він наголосив, що засновник Telegram міг захотіти розірвати зв’язки з ФСБ та диктатором Володимиром Путіним. Водночас каже, що відмова від співпраці з правоохоронними органами та інструменти месенджера є злочинними.

“Я дуже радий, що принаймні одна демократична країна визнала, що відсутність поміркованості, відмова від співпраці з правоохоронними органами та інструменти, які надає Telegram (такі як одноразові номери, криптовалюта тощо), є злочинною діяльністю, що робить Дурова співучасником наркоторгівлі, злочинів проти дітей та шахрайства”, – додав заступник голови РНБО

Арешт Дурова у Франції

Власника месенджера Telegram Павла Дурова затримали французькі спецслужби в аеропорту Ле Бурже у суботу. Затримання проводилося згідно з ордером, який видало Національне управління французької судової поліції на запит Управління боротьби зі злочинами щодо неповнолітніх. 

Дурову закидають низку правопорушень, а саме тероризм, торгівлю наркотиками, шахрайство, відмивання грошей, здобуття викрадених товарів, педофільський контент, обхід санкцій тощо. Основною претензією французької влади до власника Telegram могли стати нелегальні трансляції матчів національної Ligue 1 у його месенджері.

На затримання Дурова відреагували відомий мільярдер Ілон Маск, пропагандист Такер Карлсон, засновник файлообмінника "Mega" Кім Шміц, політик Роберт Кеннеді-молодший, колишній депутат Європарламенту від Франції Емерік Шопрад та інші. Дехто вважає це бажанням влади повністю контролювати Telegram, інші - наступом на свободу слова та настанням темних часів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube