Україна зробила декілька спроб встановити офіційні контакти з Telegram, і всі вони були безуспішними
Влада України не змогла встановити офіційні контакти з адміністрацією Telegram. Нашій державі відома лише адреса, де ймовірно може знаходитися штаб-квартира месенджера в Дубаї. Щодо теми блокування, то наразі розмови про це тривають на суспільному рівні, від обговорень до дій поки не переходили.
Про це в ефірі телеканалу "Рада" заявив перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Валентин Коваль. Він закликав українців обережно користуватися цією платформою.
"Для того, щоб штрафувати Telegram, потрібно розуміти, хто це. А ми, на жаль, знаємо лише одну адресу в Дубаї, де начебто розташована штаб-квартира Telegram. Усі наші спроби встановити офіційні контакти з Telegram поки що безуспішні", - сказав він.
Коваль наголосив, що Telegram залишається російською платформою. Пославшись на дані досліджень, які проводили в Україні, він наголосив, що цим месенджером користуються понад 70% населення країни.
При цьому влада України допускає можливість повного блокування месенджера в країні, зазначив Коваль. За його словами, першим кроком до цього може стати запровадження заборони на комунікацію державних органів у Telegram.
Зазначимо, що голова комітету Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин озвучував трохи іншу інформацію. За його словами, спочатку Telegram ігнорував запити України, але почав розглядати запит СБУ, який вимагає заблокувати 26 каналів.
В Україні все частіше лунають заклики заборонити Telegram чи зробити його більш підконтрольним. Для цього, зокрема, в Києві вимагають від адміністрації платформи відкрити офіс в Україні, а також інформувати про місцеположення серверів компанії.
30 квітня голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк повідомила, що Україна працює з європейськими партнерами над внесенням Telegram в перелік цифрових платформ, які підлягають регуляції. У такому разі, месенджер можуть штрафувати за порушення законодавства.
А в кінці березня в Україні почали готувати законопроєкт "про регулювання дезінформації та пропаганди в медіа та соцмережах". Зокрема, він має контролювати роботу Telegram, TikTok та YouTube. Зазначається, що на підставі майбутнього закону влада зможе вимагати від соціальних мереж та платформ блокувати той чи інший канал.
Нагадаємо, ввечері 28 квітня навколо Telegram розгорівся новий скандал - месенджер без попереджень заблокував низку офіційних українських військових чат-ботів від ГУР, СБУ та Мінцифри. На це голова комітету зі свободи слова Ради Ярослав Юрчишин назвав інцидент відповіддю Павла Дурова та ФСБ на спроби України вплинути на Телеграм через Apple. За його словами, це не сподобалося ФСБ і вони змусили Дурова заблокувати те, що пов'язано з Україною - насамперед з військовими діями. Сам Павло Дуров пояснив, що в роботі цих чат-ботів нібито відбулось помилкове спрацювання. Оскільки боти є важливими, їх вирішили вимкнути, щоб не ризикувати. А коли з проблемою розібрались, роботу чат-ботів відновили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.