Головний прихильник блокування Telegram в Україні закликав жорстко його регулювати після затримання Дурова

Нардеп Юрчишин вважає, що Україна має скористатися шансом та встановити контроль над месенджером раніше за всіх у світі

павло дуров, ярослав юччишин, телеграм лого
Юрчишин після арешту Дурова вирішив кувати залізо, поки палко, і запропонував жорстко зарегулювати Телеграм в Україні

Голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин прокоментував затримання в Парижі засновника Telegram Павла Дурова. Нардеп зазначив, що настав час зарегулювати месенджер. Також він припустив, що Дуров йде на співпрацю зі слідством, щоб не бути виданим у Росії.

За словами Юрчишина, "ніщо не зупинить рішення, час якого "настав ще у 2022 році". Так нардеп вирішив скористатися переробленою цитатою Степана Бандери, щоб надати солідності своїй ідеї щодо контролю над Telegram.

"У всьому світі впроваджують більш жорстке регулювання Телеграм. Ми можемо і маємо зробити це набагато раніше. Адже саме ми на передовій", - написав Юрчишин.

Головний прихильник блокування Telegram в Україні знову закликав жорстко його регулювати після затримання Дурова 1

Юрчишин та Telegram

Юрчишин у середовищі української влади є одним із головних прихильників блокування (а якщо ні – то жорсткого регулювання) Telegram. Наприклад, він стверджував у квітні, що імовірне блокування Telegram в Україні не є зазіханням на свободу слова

Він казав, що Україна може заблокувати Telegram, якщо підтвердять, що його адміністрація, наприклад, передає інформацію ворожим структурам, зокрема спецслужбам країни-агресора Росії. Голова комітету ВР також припускав, що влада РФ у той чи інший спосіб зберегла контроль над Telegram, хоча Дуров стверджував протилежне.

Раніше у лютому Юрчишин скаржився, що адміністрація Telegram відмовляється блокувати канали, які розповсюджують російську пропаганду, а за таких умов "логічно виглядає блокування цієї соцмережі", – сказав Юрчишин, коментуючи ймовірність заборони діяльності Telegram в Україні. Юрчишин наголосив, що якщо секретар (на той час) Ради з нацбезпеки та оборони Олексій Данілов й начальник Головного управління розвідки Кирил Буданов вважають Telegram шкідливим, а СБУ має цілий перелік каналів, які розповсюджують російську пропаганду, то не може бути інших варіантів, окрім "блокування цих каналів адміністраторами мережі чи блокування мережі".

Також Юрчишин у лютому організував та провів круглий стіл на тему "Журналістські стандарти та професійна етика в умовах війни". Там співрозмовники "не обійшли увагою й тему загрози національній безпеці соціальної мережі Telegram".

"Учасники круглого столу висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її діяльності в Україні", – зазначала пресслужба ВР.

В Україні заборонять Telegram?

Нагадаємо, у 2024 році в Україні активно почався "накат" на Telegram. Влада роздумує над тим, аби заборонити месенджер чи, що ймовірніше, зробити його більш підконтрольним. Для цього, зокрема, в Києві вимагають від адміністрації платформи відкрити офіс в Україні, а також інформувати про місцеположення серверів компанії.

У березні в парламенті зареєстрували законопроєкт, спрямований на посилення контролю над месенджером. Документ пропонує: зобов'язати Telegram реагувати на поширення контенту, забороненого в Україні. Це стосується, зокрема, мови ворожнечі, закликів до насильства та дезінформації.

Ще у квітні 2024 року Микита Потураєв заявив, що Україні слід розглянути можливість заборони месенджера Telegram, подібно до TikTok в США. У серпні він наголосив, що Україні необхідно вжити рішучих заходів щодо Telegram через його потенційну загрозу національній безпеці. За його словами, у разі відсутності діалогу з українською державою, месенджер слід закрити

Про можливість блокування Telegram в Україні заговорив ще минулого року секретар РНБО України Олексій Данілов. На його думку, цей месенджер є інструментом впливу, тому що автори Telegram-каналів набивають підписників і за гроші просувають певні наративи.

Представники влади кажуть, що через Telegram Росія активно поширює свої ІПСО та пропагандистські інформаційні кампанії. І це є правдою. Та з іншого боку саме "телега" є головним альтернативним джерелом інформації для українців. І деякі вбачають в усьому цьому спробу наступу на свободу слова. 

На цей час остаточне рішення про заборону Telegram чи обмеження його роботи ще не прийняте. Також це дуже важко зробити суто технічно. Станом на зараз дискусії довкола месенджера продовжуються. 

Раніше ми писали про те, як президент Володимир Зеленський розповідав молоді про потенційну небезпеку Telegram. Під час зустрічі зі студентами голова держави проінформував їх про російські пропагандистські кампанії, які ворог реалізує завдяки месенджеру. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал на зло Юрчишину, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube