У ГУР пояснили, чи заборонять Telegram в Україні та назвали його небезпеку

Роботу Telegram слід унормувати, впевнені в розвідці, оскільки його використовують далеко не тільки за призначенням

Андрій Юсов і Telegram
У ГУР пояснили, чи заборонять Telegram в Україні

Українська розвідка роздумує над тим, як в Україні унормувати роботу месенджера Telegram. Представник ГУР МО Андрій Юсов порівняв роботу Telegram в Україні з Darknet, де з'являється безліч забороненої інформації. Щобільше, Росія активно використовує Telegram для розповсюдження ІПСО та впливу на українців. 

Про слід РФ у Telegram і про те, чи варто блокувати месенджер Андрій Юсов розповів в ході інтерв'ю для ЦПД.

"Якщо говорити про російський слід, ну вибачте, власник – росіянин. Вся команда розробників – росіяни. Зараз це офшорна компанія із закритою структурою власності. Існує інформація щодо ймовірності розміщення частини серверів на території РФ, частина базової команди, яка була з самого початку, залишається на території РФ", – підкреслив Юсов.

Розвідник також підтвердив, що зафіксовано багато випадків офіційної співпраці Telegram з російськими спецслужбами на території РФ. Юсов порівняв роботу месенджера з darknet.

"Окрема історія – це анонімні Тelegram-канали. Сьогодні дуже часто Telegram використовується, як певною мірою легалізований darknet, в якому можна знайти все: від продажу наркотиків до груп ухилянтів, або якихось інших людей, які займаються чим-завгодно – аж до дитячої порнографії", – заявив він.

Представник ГУР МО додав, що це стосується ІПСО. Зокрема, через анонімні Тelegram-канали пробують впливати на суспільні настрої в Україні.

"Безумовно держава не повинна і не може собі дозволити просто мовчки за цим спостерігати", – наголосив він.

Юсов додав: "Я не буду використовувати гучних слів – заборона чи інші речі. Але унормувати це, деанонімізувати подібні інструменти безумовно потрібно. Якщо у нас є достатньо суворі вимоги до традиційних ЗМІ – як друкованих, так і онлайн, телебачення – чому цих вимог не повинно бути до інших платформ, які зосереджені на поширенні інформації, яка впливає на нашу з вами безпеку", – підсумував представник ГУР.

Заборона Telegram в Україні

Влада України не розглядає варіант цілковитого блокування Telegram. Проблема безпеки держави полягає не в самому месенджері, а в тих пабліках, які поширюють російську пропаганду, дезінформують і загрожують безпеці українців. Тому депутати хочуть закривати саме такі канали.

Розмови про заборону Telegram ведуться з першого року повномасштабного вторгнення, а зараз депутати хочуть перейти до конкретних дій. Втім, власник месенджера, Павло Дуров, на співпрацю з державними інституціями не йде. 

Водночас, у ЄС Telegram вважають онлайн-платформою для ультраправих, дилерів і терористів. Європа хоче обмежити масу незаконного контенту в скандальному додатку. Незабаром Бельгійський інститут поштових послуг та телекомунікацій може стати регулятором роботи Telegram на території Євроcоюзу.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Telegram отримали від української влади список "потенційно проблемних" каналів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube