Підсанкційна фінустанова рф незаконно намагалася вивести кошти, тож тепер їх можуть направити безпосередньо до бюджету ФРН
Федеральна прокуратура Німеччини хоче конфіскувати активи рф на суму понад 720 млн євро. Ці кошти влада планує направити до свого держбюджету. Відповідний запит було подано до суду.
Йдется про активи, які були заморожені в рамках санкцій на рахунку російської фінустанови у банку у Франкфурті-на-Майні. Німецькі прокурори вмотивували з фіксацією спроби обійти санкції. Про це у середу, 20 грудня, повідомляє відомство ФРН.
"7 липня 2023 року Федеральна прокуратура подала до Сенату державної безпеки Вищого регіонального суду Франкфурта-на-Майні заяву про відкриття незалежного провадження щодо конфіскації. У рамках цієї процедури буде конфісковано залишок коштів на рахунку російської фінансової установи в банку у Франкфурті-на-Майні на суму понад 720 мільйонів євро", - йдеться у повідомленні.
Генпрокуратура пояснила, що відповідну російську фінустанову було включено до санкційного списку 3 червня 2022 року, що призвело до блокування активів. За даними Spiegel, 720 мільйонів євро це кошти, які Московська біржа розмістила у Національному розрахунковому депозитарії (НРД). НРД спробував вивести ці кошти з рахунків у німецькому підрозділі JP Morgan на рахунки Національного клірингового центру - підрозділи Московської біржі - в Commerzbank. Обидва банки проводити переказ відмовилися.
Американські офіційні особи пропонують передати Україні заморожені в Європі активи Центробанку рф як "аванс" компенсації за шкоду від війни. На думку чиновників, росія у будь-якому разі буде зобов'язана виплатити репарації Україні. Наразі активів ЦБ росії заблоковано на загальну суму 260 мільярдів євро.
Водночас публічно Сполучені Штати поки не підтримують конфіскацію заморожених активів росії. Тим часом ЗМІ отримали інформацію, що активи можуть бути передані нашій державі траншами. Наприклад, через Світовий банк або Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
У свою чергу заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма вважає компенсацію заподіяної шкоди рф самим агресором однією з найскладніших юридичних задач для України. При цьому він впевнений, що отримання доходу від заморожених активів рф могло б стати першим кроком на цьому шляху. Щорічно Україна могла б отримувати до $15 млрд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.