Також влада планує рішення, які треба ухвалити для підтримки українських Сил оборони
У середу, 21 серпня, ситуація на фронті була динамічною, відбувалося багато боїв. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський кілька разів протягом дня доповідав президентові України Володимиру Зеленському про події на передовій. Особливу увагу приділили покровському напрямку, де російські окупанти поки що мають успіх.
Зеленський у вечірньому зверненні 21 серпня також пообіцяв, що українська влада готує рішення для підтримки як Сил оборони, так і економіки країни. Він також підкреслив важливість того, щоб західні партнери реально виконували зобов’язання - щодо кожного пакета допомоги, щодо всіх домовленостей, бо це має фундаментальне значення для оборони.
"Фронт – наші позиції, передусім це Покровський напрямок, наша Донеччина. Ми розуміємо кроки ворога й посилюємось. Проведено перевірку щодо забезпечення снарядами. Наша операція в Курській області – триває наша бойова робота, робляться кроки. Контролюємо визначені райони. І дякую всім нашим хлопцям, усім підрозділам за подальше поповнення обмінного фонду", - наголосив глава держави.
Рішення, які треба ухвалити для підтримки Сил оборони України, президент обговорював під час тривалої та дуже детальної наради з урядовцями та представниками Верховної Ради. Також напрацьовувалися рішення для підтримки економічної активності в країні.
"Щоб ми могли не лише зберегти робочі місця, а й дати українській економіці більше можливостей, більше потенціалу зростання. Це важливі питання - важливі й висновки після зустрічей із підприємцями в областях. А також домовилися про додаткові державні кроки щодо детінізації", - поділився глава держави.
Зеленський пообіцяв, що усі деталі представить уряд, коли відповідні проєкти рішень будуть підготовлені. Але анонсував базову домовленість з урядом: міністри шукатимуть альтернативні рішення, без тиску на "білий" бізнес.
Окрім цього, за словами президента, обговорювалась робота з партнерами щодо наближення реальних рішень про обіцяні 50 мільярдів доларів від заморожених російських активів. Він нагадав, що вже багато було політичних заяв від партнерів, але України потрібен реальний механізм.
"Потрібно, щоб кошти від активів агресора працювали на реальну допомогу захисту від агресора – щоб все це працювало заради України й українців уже найближчими місяцями. Занадто довго тривають відповідні дискусії, і нарешті потрібні рішення", - підсумував Зеленський.
Станом на 18 серпня, російські окупанти знаходились всього за 11 кілометрів від Покровська Донецької області. При цьому у місті наразі залишаються понад 59 тисяч жителів. Про це повідомив голова Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк. За його словами, до початку повномасштабного вторгнення в громаді проживало близько 86 тисяч людей.
Добряк закликав місцевих жителів не зволікати з евакуацією. Він особливо наполягає на евакуації для сімей із дітьми та осіб похилого віку. За його словами, ситуація у місті не покращиться.
Ситуація на фронті дедалі залишається напруженою. Зокрема, відомо, що РФ могла захопити Завітне та Новобажане неподалік від Покровська. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) від 20 серпня.
В Генштабі ЗСУ 21 серпня розповіли, що ворог продовжує активні наступальні дії на кількох напрямках на Донбасі, зокрема на Торецькому та Покровському напрямках. За підтримки штурмової та бомбардувальної авіації, російські сили здійснили 24 спроби прориву на Торецькому напрямку, атакуючи позиції Збройних Сил України в районах населених пунктів Нью-Йорк, Неліпівка, Торецьк та Залізне. Але заяви росіян про захоплення Нью-Йорка - брехня, підкреслили аналітики Deep State.
Станом на 20 серпня Україна контролювала понад 1200 кв.км території в Курській області та 93 населені пункти, заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Експерти 21 серпня зазначили, що ЗСУ, ймовірно, розпочинають бої за чергове велике село на Курщині – це означає, що наступ триває.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.