Представник Росії приєднався до путінського тренду та заявив, що жодних переговорів з Україною не буде до "повного розгрому"
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв виявив позитив у наступу України у Курській області РФ. Раніше, стверджує він, існувала небезпека влучення Росії до "переговорного капкана". А тепер країна-окупант у безпеці, бо знайшовся привід відмовитися від мирних переговорів.
Про це Медведєв 21 серпня написав у Telegram. Переговори (нагадаємо, їх раніше пропонував його начальник Володимир Путін) він тепер назвав "ранніми" і "непотрібними".
"Балачки не уповноважених ніким посередників на тему прекрасного світу припинено. Тепер усі все розуміють, хай і не кажуть уголос. Розуміють, що більше ніяких переговорів до повного розгрому ворога!", - войовничо заявив російський чиновник, який давно втратив будь-який вплив.
Потім Медведєв накинувся на "англосаксів", які, на його переконання, стоять за наступом ЗСУ. Судячи з опису, йому знову чимось досадив експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон, який зараз прямого відношення до розвитку подій у війні України та РФ не має.
"Нехай мерзенний виродок з неприємною мордою і розпатланим білим волоссям з країни, де готувалася терористична операція, не радіє їй. Його країна зробила багато гірше підопічної ним території б. України: буде значно більше безглуздих витрат, суттєво більше підбитої військової техніки та радикально більше трун. І нехай тепер нещасні українські кріпаки хтиво цілують за це криваві руки некрофілів, що знущаються з них, – своїх англосаксонських господарів", - добив читачів Медведєв.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово казав, що мета наступу у Курській области - створення буферної зони на території агресора. Офіс Президента України роз'яснив, що військова операція ЗСУ на території Курської області має виключно оборонний характер і відповідає міжнародному праву. Радник голови ОП Михайло Подоляк говорив, що дії українських сил не спрямовані на окупацію російських територій. Їхня мета – змусити Росію сісти за стіл переговорів та досягти миру на умовах України.
Але Росія досі відмовляється від переговорів. Першим про небажання сідати за стіл з Україною після операції ЗСУ на Курщині заявив російський диктатор Володимир Путін, слідом за ним цю тезу тиражували представниця МЗС РФ Марія Захарова та міністр закордонних справ Сергій Лавров. Навряд чи про це слід шкодувати, бо Росія під виглядом переговорів пропонувала Україні капітуляцію (саме так виглядали умови РФ для припинення вогню), а до закінчення війни на умовах України окупанті зараз очевидно не готові.
Британська газета The Times ставить під сумнів заяву Києва, що наступ на Курщині потрібен для зміцнення позицій України на майбутніх мирних переговорах. Насправді вважає видання, Курську область атакували, щоб підняти моральний дух усередині України. Також метою могло бути зміцнення політичних позицій Зеленського, припускає видання. Також там вважають, що у разі відмови Путіна від переговорів ЗСУ будуть вимушені продовжувати наступ на Курщині, а у разі потужної контратаки російської області - відступити на свою територію, причому це має бути дуже добре і заздалегідь підготовлений відступ.
Офіційний початок операції в Курській області було підтверджено президентом Зеленським лише 12 серпня, хоча фактично вона стартувала 6 серпня. Днями президент України звернувся до міжнародних партнерів із проханням прискорити допомогу. Також він додав, що є хороші результати у знищенні російської техніки під Торецьком. За словами гаранта, зараз основне завдання наших оборонних дій - це знищення якомога більше російського потенціалу, потенціалу війни. Зокрема, це і створення буферної зони на території країни-агресорки, а саме - в Курській області.
15 серпня Україна створила першу військову комендатуру в Курській області. За даними Головкому, з початку операції українські війська просунулися на 35 км, взявши під контроль 1150 кв. км території та 82 населені пункти. Також на ранок 19 серпня стало відомо, що ЗСУ знищили останній міст через річку Сейм у Курській області. Це сталося поблизу населеного пункту Кариж, що у Глушковському районі. Таким чином логістика окупантів повністю порушена, перекидати військові засоби та підкріплення вони більше не здатні.
Станом на 20 серпня Україна контролювала понад 1200 кв.км території в Курській області та 93 населені пункти, заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Експерти 21 серпня зазначили, що ЗСУ, ймовірно, розпочинають бої за чергове велике село на Курщині – це означає, що наступ триває.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.