Після наступу на Курщину ЗСУ на Донеччині зазнають гострої нестачі боєприпасів, — The Financial Times

Видання пише, що ЗСУ в Курській області втратили майже удвічі більше військової техніки, аніж російська армія

Курська область
Сили оборони, які стримують росіян у Донецькій області, повернулися до нормування снарядів після початку військової операції у Курській області

Після початку військової операції у Курській області оборона ЗСУ на Донеччині залишилася без снарядів і солдатів. Сили оборони, які стримують росіян у Донецькій області, знову повернулися до нормування снарядів. При цьому українські військові втратили в Курській області майже удвічі більше військової техніки, аніж російська армія.

Про це йдеться в статті Financial Times. Видання пише, що за два тижні сили Києва захопили в Росії більше територій, ніж Москва в Україні за весь рік, що змінило уявлення про їхні можливості та підняло бойовий дух українців. Однак цей приголомшливий оперативний успіх ще не привів до досягнення однієї важливої мети: відволікання живої сили Росії та ослаблення тиску на найспекотніших полях боїв на сході України.

"Російські солдати все ще прокладають собі шлях крізь українську оборону, захоплюючи села і міста і наближаючи Москву до її заявленої мети - повного контролю над Донецькою областю на сході України", - пишуть журналісти FT.

Financial Times з посиланням на офіційні особи, які беруть участь в операції, пише, що для забезпечення Курської операції Україна перекинула понад 10 тисяч військовослужбовців, включаючи багато елітних повітряно-десантних військ і механізованих бригад, з Донецької та Харківської областей. Зокрема, у Курській операції брали участь щонайменше 20 українських підрозділів, деякі з них мали бути резервними силами, щоб допомогти укріпити лінії оборони, і надати перепочинок військам на основних напрямках фронту.

Як розповів один із командирів української артилерійської бригади на сході України розповів, причиною російського наступу на Донбасі частково стало те, що Київ перекинув свої обмежені ресурси на північ. Уточнюється, що його війська повернулися до нормування снарядів вперше після зупинення Конгресом американської допомоги. Причиною стало те, що боєприпаси перерозподілили для вторгнення в Курську область.

В матеріалі йдеться, що Росія не має проблем з мобілізацією військ, тоді як Україна все ще має проблеми з мобілізацією у тій кількості, яка необхідна для утримання та проведення операцій у Донецькій області. Співрозмовники видання вказали, що офіцери та піхотинці на східному фронті, які беруть участь у Курській операції, також стикаються із ще більш тривалим перебуванням на передовій без ротації.

"Зараз ніхто не може попросити (про ротаційну перерву). Ми були в резерві, але тепер ми тут, у Курській області", - сказав виданню неназваний військовий.

Видання з посиланням на аналітика відкритих даних Naalsio також зазначає, що під час наступу на Курщині Збройні сили України втратили майже удвічі більше військової техніки, аніж російська армія. Зокрема Україна на Курщині вже втратила 51 одиницю військової техніки, у тому числі німецькі БМП Marder, американські Stryker і ракети Himars, тоді як росіяни втратили 27 одиниць військової техніки.

Водночас нагадує Financial Times, президент Володимир Зеленський і головнокомандувач Олександр Сирський запевняють, що східний фронт так само важливий, як і Курська операція.

Наступ ЗСУ на Курському напрямку

Підрозділи ЗСУ вранці 6 серпня розпочали військову операцію із метою захоплення території у Курській області, їхнє просування було блискавичним. У Курській, Бєлгородській та Брянській областях окупанти запровадили режим контртерористичної операції.

Російське командування змушене було відправити на фронт підрозділ космічних військ, перекваліфікувавши їх у мотострілки через гостру нестачу кадрів. У прикордонні райони "космічна бригада" прибула за кілька тижнів до прориву ЗСУ, в середині липня.

Також Росія перекинула в Курську область із зони бойових дій в Україні близько п'яти тисяч військовослужбовців. За оцінками експертів, для стримування можливого наступу ЗСУ російським військам необхідно понад 20 тисяч військовослужбовців. Водночас Україна вже направила в регіон до шести тисяч військових.

17 серпня українська авіація уразила ще один міст у Курській області РФ, який російська армія використовувала для постачання зброї та їжі своїм військовим. За даними моніторингових каналів, міст через річку Сейм підірвали в селі Зване Глушківського району. Також залишився міст у селі Кариж – це останній міст у районі, який проходить через річку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube