У Раді пояснили, чому із законопроєкту про мобілізацію виключили демобілізацію і до чого тут Захід

Читать на русском

Рада відреагувала на обурення Заходу і змінила закон про мобілізацію, викресливши звідти положення про демобілізацію після 36 місяців служби

Читать на русском
Євгенія Кравчук
Євгенія Кравчук пояснила зміни у законопроєкті про мобілізацію

Рада відреагувала на обурення Заходу і змінила закон про мобілізацію, викресливши звідти положення про демобілізацію після 36 місяців служби

Рада внесла зміни до законопроекту про мобілізацію, виключивши положення про демобілізацію, через можливість зменшення підтримки Заходу. Це рішення було ухвалено після консультацій з партнерами з Заходу, які висловили обурення з приводу згаданого положення. Вони наголошували на необхідності збереження військового потенціалу для подальшої підтримки.

Про це повідомила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в етері національного телемарафону. Тобто рішення про те, щоб виключити положення про демобілізацію для тих, хто відслужив 36 місяців, було ухвалено після консультацій з партнерами з Заходу.

"Давайте будемо відвертими, про це мало говорять, але я це відчула у спілкуванні з нашими партнерами на Заході. Вони також дуже уважно слідкували за цими баталіями, за цією нападом популізму деяких політичних сил. І вони чесно запитували: "А ви збираєтесь воювати? Бо ми ж ніби і допомагаємо". І, дійсно, ця допомога недостатня, ми чекаємо на голосування щодо цього пакету від США. Сподіваємося, що наступного тижня будуть певні хороші новини. Але який би це був сигнал? Сигнал, що ми фактично кажемо, що значна частина військ йде додому. Що це означає? Ми нібито збираємося здаватися? А для чого допомагати країні, яка збирається здаватися?" – сказала Кравчук.

Чому ще з мобілізаційного закону прибрали демобілізацію

За словами речника Міністерства оборони Дмитра Лазуткіна, із законопроєкту про мобілізацію прибрали норму про демобілізацію військових, зважаючи на оперативну ситуацію на фронті, загрози і ризики. Генштаб бажає, щоб питання щодо демобілізації винесли в окремий законопроєкт.

Також повідомлялося, що норму про демобілізацію та ротацію військових прибрали особисто за проханням головкома ЗСУ Олександра Сирського. Він направив відповідного листа міністру оборони Рустему Умєрову, пропонуючи винести питання в окремий законопроєкт. 

Показали й лист головкома, у якому він наголошує на тому, що необхідно невідкладно внести законодавчі зміни щодо питань проходження військової служби та мобілізації. Зокрема, Сирський справді пропонує виносити проблему демобілізації та ротації бійців окремим законопроєктом.

Нагадаємо, "Інформатор" писав про демобілізацію перших строковиків. Це сталося вперше за два роки. Юнаки, які потрапили у військо восени 2021-го, весь цей час перебували в армії без можливості завершити службу, але тепер їх звільнять у запас.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.