Чи стане мобілізація ефективнішою завдяки новому закону: в Умєрова пояснили

Читать на русском

Там сподіваються, що українці відповідально поставляться до конституційного обов’язку

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Чи буде мобілізація більш ефективною після прийняття закону. Колаж: Інформатор

Там сподіваються, що українці відповідально поставляться до конституційного обов’язку

Ухвалений напередодні закон про мобілізацію має покращити саме її процес, а також зробить ефективнішим облік військовозобов’язаних. Водночас він зменшить навантаження на військових, які вже перебувають на фронті. Зокрема, буде забезпечена ротація та відпочинок.

Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону. За його словами, цей закон був дуже потрібний, хоча і відрізняється від того, за який голосували у першому читанні.

“Як відомо, деякі норми і деякі моменти змінилися. Але водночас цей закон поліпшить мобілізацію, покращить облік військовозобов'язаних, буде розуміння, хто є заброньованим, хто може бути мобілізованим, і в майбутньому хто може покращити своєю присутністю обороноздатність країни. Так чи інакше війська потребують поповнення.  Зменшити навантаження на тих, хто тримає зараз фронт у надважких умовах, дуже потрібно. Це забезпечить і ротацію, і відпочинок цих людей. Тому дійсно - те, що закон нарешті є, однозначно добре для країни. Це збільшує можливості”, – наголосив він.

Крім того, Лазуткін пояснив позицію оборонного відомства щодо покарань для ухилянтів. За його словами, МО не має заохочувати людей до захисту батьківщини.

“Зрозуміло, що певні заходи є, і вони мають бути. До речі, в тому законопроєкті, який проходив перше читання, були ще й інші заходи, тому пом'якшення можна навіть зараз спостерігати. Будемо сподіватися, що громадяни свідомо і відповідально поставляться до свого конституційного обов'язку”, – додав він.

Закон про мобілізацію

У четвер, 11 квітня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №10449 про мобілізацію. Документ у другому читанні підтримали 283 нардепи. Законопроєкт прийнятий у редакції Комітету.

Наразі ж закон не набув чинності, адже його має підписати спочатку спікер парламенту, а після – президент. Основні положення документу наступні:

  • обмежено придатні матимуть повторно пройти військово-лікарську комісію
  • ті, хто отримали ІІ-ІІІ групи інвалідності після 24 лютого 2022 року, мають пройти повторний медогляд. Військових це не стосується
  • для громадян за кордоном треба буде оновити дані в ТЦК впродовж 60 днів, зробити це можна дистанційно. В протилежному випадку громадяни втратять право на консульські послуги
  • всі, хто ще не прийшов до ТЦК оновити дані, також повинні зробити це впродовж 60 днів
  • ухилянтів будуть обмежувати в праві керувати авто 
  • призовники та військовозобов'язані повинні мати при собі військово-облікові документи та показати їх на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ
  • під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу
  • зберігається відстрочка для студентів, які здобувають першу вищу освіту або освіту рівнем вище за попередню. Сюди входять аспіранти, докторанти та інтерни.

Нагадаємо, що за цим документом право на звільнення зі служби все ж має низка категорій громадян. Зокрема, це військові, які повернулися з російського полону, або ж люди з інвалідністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.