«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
«Каштан»- оновлена версія такої важливої композиції. Сьогодні вона звучить по-новому — через рок, через біль і надію, через серце. Це пісня про наші міста. Про людей. Про мрію, яка не зникає… навіть під звуками сирен.
Там сподіваються, що українці відповідально поставляться до конституційного обов’язку
Ухвалений напередодні закон про мобілізацію має покращити саме її процес, а також зробить ефективнішим облік військовозобов’язаних. Водночас він зменшить навантаження на військових, які вже перебувають на фронті. Зокрема, буде забезпечена ротація та відпочинок.
Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону. За його словами, цей закон був дуже потрібний, хоча і відрізняється від того, за який голосували у першому читанні.
“Як відомо, деякі норми і деякі моменти змінилися. Але водночас цей закон поліпшить мобілізацію, покращить облік військовозобов'язаних, буде розуміння, хто є заброньованим, хто може бути мобілізованим, і в майбутньому хто може покращити своєю присутністю обороноздатність країни. Так чи інакше війська потребують поповнення. Зменшити навантаження на тих, хто тримає зараз фронт у надважких умовах, дуже потрібно. Це забезпечить і ротацію, і відпочинок цих людей. Тому дійсно - те, що закон нарешті є, однозначно добре для країни. Це збільшує можливості”, – наголосив він.
Крім того, Лазуткін пояснив позицію оборонного відомства щодо покарань для ухилянтів. За його словами, МО не має заохочувати людей до захисту батьківщини.
“Зрозуміло, що певні заходи є, і вони мають бути. До речі, в тому законопроєкті, який проходив перше читання, були ще й інші заходи, тому пом'якшення можна навіть зараз спостерігати. Будемо сподіватися, що громадяни свідомо і відповідально поставляться до свого конституційного обов'язку”, – додав він.
У четвер, 11 квітня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №10449 про мобілізацію. Документ у другому читанні підтримали 283 нардепи. Законопроєкт прийнятий у редакції Комітету.
Наразі ж закон не набув чинності, адже його має підписати спочатку спікер парламенту, а після – президент. Основні положення документу наступні:
Нагадаємо, що за цим документом право на звільнення зі служби все ж має низка категорій громадян. Зокрема, це військові, які повернулися з російського полону, або ж люди з інвалідністю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.