Там сподіваються, що українці відповідально поставляться до конституційного обов’язку
Ухвалений напередодні закон про мобілізацію має покращити саме її процес, а також зробить ефективнішим облік військовозобов’язаних. Водночас він зменшить навантаження на військових, які вже перебувають на фронті. Зокрема, буде забезпечена ротація та відпочинок.
Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону. За його словами, цей закон був дуже потрібний, хоча і відрізняється від того, за який голосували у першому читанні.
“Як відомо, деякі норми і деякі моменти змінилися. Але водночас цей закон поліпшить мобілізацію, покращить облік військовозобов'язаних, буде розуміння, хто є заброньованим, хто може бути мобілізованим, і в майбутньому хто може покращити своєю присутністю обороноздатність країни. Так чи інакше війська потребують поповнення. Зменшити навантаження на тих, хто тримає зараз фронт у надважких умовах, дуже потрібно. Це забезпечить і ротацію, і відпочинок цих людей. Тому дійсно - те, що закон нарешті є, однозначно добре для країни. Це збільшує можливості”, – наголосив він.
Крім того, Лазуткін пояснив позицію оборонного відомства щодо покарань для ухилянтів. За його словами, МО не має заохочувати людей до захисту батьківщини.
“Зрозуміло, що певні заходи є, і вони мають бути. До речі, в тому законопроєкті, який проходив перше читання, були ще й інші заходи, тому пом'якшення можна навіть зараз спостерігати. Будемо сподіватися, що громадяни свідомо і відповідально поставляться до свого конституційного обов'язку”, – додав він.
У четвер, 11 квітня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №10449 про мобілізацію. Документ у другому читанні підтримали 283 нардепи. Законопроєкт прийнятий у редакції Комітету.
Наразі ж закон не набув чинності, адже його має підписати спочатку спікер парламенту, а після – президент. Основні положення документу наступні:
Нагадаємо, що за цим документом право на звільнення зі служби все ж має низка категорій громадян. Зокрема, це військові, які повернулися з російського полону, або ж люди з інвалідністю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.