В Україні кожен медичний працівник є військовозобов'язаним, але жінки-медики можуть погодитися на службу добровільно
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що медичні працівники укладатимуть контракти зі Збройними силами України терміном на один рік. Такі військовозобов'язані служитимуть виключно на медичній посаді. Втім бронювання медиків з приватних медзакладів проходитиме за іншою схемою.
Про це Ляшко розповів в етері телемарафону 19 лютого. За його словами, кожен медичний працівник є військовозобов'язаним, але жінки-медики можуть погодитися на службу добровільно, оскільки примусово їх не можна відправляти до лав Збройних сил України.
"Більше це стосується чоловіків. Ключова особливість у тому, що в такому алгоритмі контракт укладається на один рік. Тобто людина розуміє, що відслужить і відпрацює виключно на медичній посаді, а за рік повернеться", - сказав міністр.
Також очільник МОЗ додав, що Міністерство оборони готує комплексне питання демобілізації. Так хочуть замінити медичних працівників в лавах Збройних сил за ротаційним принципом, щоб "по року відбули, повернулися, і ми через цей механізм призивали нових", пояснив Ляшко. Водночас приватні медичні заклади працюють за інакшою моделлю.
"Вони мають право бути визнаними критичними для економіки нашої країни і бронювати 50% військовозобов'язаних чоловіків. Якщо вони хочуть більше, то повинні подати належне обґрунтування у залежності від того, яким критеріям відповідають - національним чи регіональним", - пояснив міністр.
За його словами, механізм розроблено таким чином, аби знаходити баланс, який задовольнить як Збройні сили України, так і цивільні лікарні. Наприклад, для формування нових бригад необхідні спеціалісти одного профілю, а для доукомплектування військових шпиталів - зовсім іншого:
"Наша ключова задача в тому, щоб вузькоспеціалізовані і висококваліфіковані кадри потрапляли туди, де вони потрібні. Ми не хотіли б, щоб кардіохірурги і торакальні хірурги потрапляли у медичні батальйони, бо вони потрібні там, де треба оперувати і рятувати життя".
Українцям віком 18-24 роки Міноборони пропонує підписати контракт із дуже спокусливими умовами. Найголовніша з них - фінансовий пакет обсягом до 2 мільйонів гривень, з яких:
У підсумку це вийде до 2 млн грн на рік, зазначають в Міноборони. Але й це не все. Додатково для контрактників передбачується: